Loading...
Duatlon

X – Duatlon Kytlice slibuje nevšední zážitky

Pokud ještě nevíte co s nadcházejícím víkendem, tak si vás tuto sobotu dovolujeme pozvat do Kytlic na tradiční terénní duatlon (běh + kolo) a sportovní dopoledne pro děti. Program je zajištěn pro všechny věkové kategorie už od těch nejmladších (začátek v 10 hodin) až po ty, kteří si chtějí zkusit krásnou členitou trať vedoucí těmi nejmalebnějšími kouty v okolí přírodního koupaliště Kytlice. Nejmenší děti (0-3) můžou využít herního stanu Koblížek, pro starší (3-9) je připraven obrázkový orientační běh se soutěžemi a děti od 8 do 11 si můžou vyzkoušet dětský duatlon. Ve 13 hodin bude odstartován hlavní závod, kde se spolu potkají jak zdatní sportovci, tak i ti, kteří nemají soutěžní ambice. Pokud si netroufnete na 5km běhu, 20km MTB a 3km běhu, tak můžete zvolit lehčí „open“ trať (3 – 10 – 0,5) nebo vytvořit dvoučlennou štafetu. Pokud se chcete zúčastnit, ale nevíte co s dětmi , tak vězte, že i na to je pamatováno. Odborné hlídání v průběhu závodu zajišťuje novoborská Rodina v centru podle počasí přímo na místě nebo v blízké herně Koblížek.

A pokud si netroufáte na žádnou z tratí, tak zkrátka jen přijďte povzbudit sportovce a dotvořit tak společně s okolní přírodou kulisu této akci. Již nyní se startovní listina hemží mnoha zajímavými jmény, ze kterých jmenujme několikanásobné vítěze minulých ročníků Pavla Jindru nebo Lukáše Bureše. Poprvé se zde představí i šampión kytlického minitriatlonu Pavel Hradec, ale zapomenout nemůžeme ani na místní borce, kteří bojují o titul Lužického Horala – Tomáše Kolaříka a Petra Cmunta, i ti mají výbornou formu na to, aby se poprali o vítězství. Další výraznou postavou bude známý Jan Venca Francke, který se letos zúčastnil extrémního závodu Yukon Arctic Ultra a patří také mezi okruh favoritů, který snad ještě nikdy předtím nebyl tak široký. Vaši podporu si ale zcela jistě zaslouží a budou ji potřebovat všichni, kdo se na trať vydají.

Proto neváhejte a přijďte si zasportovat, povzbudit či si jen posedět a odpočinout do přírody se sklenkou něčeho dobrého, o zajímavé momenty nebude nouze. Těšíme se na setkání s vámi!

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.