Loading...
Nezařazené

Vojtěch Brož: Plníme dětem pouze to, co bychom si sami přáli zažít

Prázdniny se dají prožít různým způsobem, ale pokud v nich chybí zábava, těžko se pak na ně dá vzpomínat v dobrém. Vojta Brož, manažer projektu SPORTOVNÍ PRÁZDNINY (ale i dalších akcí), a jeho kolegové připravili pro děti zajímavé možnosti, jak prožít část nejhezčího období roku, jakým jsou určitě prázdniny.

V posledních letech se říká, že děti čím dál tím méně sportují. Vy přicházíte s nabídkou Sportovních prázdnin. Čím byste nalákali případné zájemce, že spojení sport a prázdniny je ideální?
Při sportu za pochodu emocí se navazují nové vazby rychleji a zážitky jsou mnohem silnější. Léto, prázdniny, neomezené možnosti. To se nedá vysvětlit, to se musí zažít. Je potřeba vyzkoušet, že je něco takového vůbec možné. Snažíme se každoročně udělat maximum. V první řadě je pro nás důležitá spokojenost rodičů. Klademe důraz na kvalitu ubytování, stravování a náplň kempu. Letos se to podařilo za sympatických cca 600 Kč na den, kde v této ceně má každý účastník zajištěnou plnou penzi, sportovní program, účastnické triko, vak na sportovní obuv, pamětní pohár, celodenní výlet, návštěvu bazénu a dalších sportovišť, kvalifikovaný dozor, kupu zábavy a nových přátel. Většina vedoucích má vystudované sportovní nebo pedagogické vysoké školy a mnoho zkušeností s organizovaním všesportovních akcí pro děti. V druhé řadě, je potřeba kvalitním programem zaujmout děti. V dnešní době to jsou právě děti, které rozhodují o tom, kam pojedou nebo ne. Snažíme se děti brát jako nejlepší parťáky. Určitě budeme plavat v bazénu a na koupališti. Jezdit na koních a kánoích. Zkusíme základy atletiky, fotbalu, florbalu, volejbalu nebo košíkové. Ale čekají na nás i netradiční sporty. Nechte se překvapit nebo si zjistěte více na našich webových stránkách (www.sportovniprazdniny.cz).

Zaujalo mě při pročítání všech sportovních aktivit ohledně Sportovních prázdnin které chystáte, i tzv. Tchoukball. Co si mám pod tím představit?
Tchoukball je míčová hra. Podivný název této hry vycházi ze zvuku míče odrážejícího se od herní konstrukce odrážedla. Využívá prvky házené a odbíjené. Já jsem se letos s ní setkal poprvé, ale tato hra existuje asi padesát let. Těším se až si ji s dětmi vyzkoušíme. Jedná se o bezkontaktní hru. Vypadá celkem fyzicky náročně, což jsem měl vždy nejraději a i celkem zábavně. Takže se už nemůžu dočkat až si Tchoukball s dětmi zahrajeme. Kdo o tomto sportu neslyšel, doporučuji shlédnout pár videí na internetu. Docela jsem zíral na zručnost některých hráčů.


V létě pořádáte i příměstské fotbalové prázdniny. V čem budou jinačí než klasické tréninky během sezony?

Projekt příměstské fotbalové prázdniny mě opravdu baví. Jde o zcela unikátní projekt. Plníme dětem pouze to, co bychom si sami přáli zažít. Kdo by nechtěl být účastníkem příměstského fotbalového tábora, kde na něj čekají tréninkové jednotky, střelba, turnaje, různé formy fobalu, bazén a další sportovní vyžití a noví kamarádi z růných klubů z okolních měst. Navíc vše směřuje k vyvrcholení kempu a to turnaj mezi městy, kde jsou námi všude příměstské prázdniny reálizovány. Osobně jsem měl na táboře jen jednou možnost zažít v jeden den sportovní olympiádu mezi dvěma tábory a byla to párada. Tady to bude obdobné. Staráme se i o doplňování energie během dne. Na děti čekají každý den dvě svačiny a oběd. Pitný režim je samozřejmostí. Kemp je vhodný pro všechny fotbalisty z okolí a šetrný k rodinnému rozpočtu.

Pro malé fotbalové nadšence chystáte i kemp v Itálii. V čem bude zajímavý?
Letos pořádáme první ročník. Nyní máme přihlášeno asi dvacet účastníků a pro zájem nabízíme možnost za stejně zvýhodněných podmínek účast i rodičům. Program kempu bude ale probíhat zvlášť. Zajistili jsme kvalitní zázemí, které jsme našli v Caorle v českém hotelu s českou kuchyní 300 metrů od dlouhých písečných pláží. Pozvolný vstup do moře je ideální pro děti všech věkových kategorií. Máme zajištěno travnaté hřiště, umělou trávu, hřiště na beach, tenisové kurty, hřiště na minigolf a další aktivity. V ceně je i aquapark. Většině se nám nepodařilo jet na tábor k moři, někomu se to nepodařilo možná doteď. Nyní máte možnost to změnit a přidat se k nám než naplníme autobus. Sport musí být zábava. Sportu zdar!

ptal se Alex Neugebauer
foto: archív Vojta Brož

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.