Loading...
FutsalHalovéHlavníRozhovor

Vojta Brož: turnaj byl ideální způsob jak dát všechny opět dohromady

O víkendu, přesněji v sobotu 23.12., se v českolipské sportovní hale uskuteční už desátý ročník stále více populárního Futsal Tour (dříve i pod názvem OVB Cup), který přivítá dvacet mužských týmů. Futsalový svátek je však určen i ženám, které své dovednosti předvedou ve vedlejší hale Lokomotivy.
„Začinají se kolem nás objevovat další nadšenci a přátelé, kteří chtějí v myšlence pokračovat i v dalších městech,“ říká zakladatel a zároveň pořadatel Futsal Tour Vojtěch Brož.

Když jste zakládali tento turnaj, jaká byla tvoje představa? Napadlo by tě, že to jednou bude mít celorepublikový dosah?
Zdravím v první řadě všechny sportovce. Turnaj se založil díky jediné myšlence. Všichni jsme se po střední rozprchli a turnaj byl ideální způsob jak dát všechny opět dohromady a díky předvánoční atmosféře z toho vznikla příjemná tradice. První rok se turnaj zaplnil během 4 dnů (dvacet týmů), druhý rok jich už bylo 28, třetí rok 39 týmů a následně jsme byli už na 50 týmech. To odehrát v Zákupech a v České Lípě během jednoho dne byl opravdu zážitek. Nejlepší roky. V tu dobu hrál futsal v České Lípě téměř každý. Pak už se nedalo svítit. Byli jsme nuceni turnaj rozšířit a vybrat velká partnerská města nám přišlo jako nejlepší řešení. V rozšiřování budeme i nadále pokračovat, začinají se kolem nás objevovat další nadšenci a přátelé, kteří chtějí v myšlence pokračovat i v dalších městech.

Budou letos nějaké změny?
Co se týká České Lípy a turnaje, tak ne. Vše zůstává při starém. Turnaje se účastní 20 týmů. Hrajeme 1 x 13 min, čtyři skupiny po pěti týmech a nejlepší dva jdou do vyřazovacích bojů. Letos účastníci obdrží více energie od našeho partnera BigShock a afterparty bude letos jednoznačně nejlepší. Slavíme desáté výročí a chystáme malé překvapení s Martinem Hlavinkou a místním music klubem Prdel.

Jestli se nemýlím, i ty sám se pravidelně účastníš jako hráč turnaje. Jakých nejlepších umístění jsi dosud dosáhl?
První rok jsme vyhráli celý ročník se skórem 18:0. Bylo to super. Pak máme tuším dvě druhá místa, jednou třetí a čtvrté místo. Poslední roky to bylo už jen převážně umístění v nejlepší osmičce. Kvalita se zlepšuje a hra se každým rokem zrychluje. 🙂

Když se ohlédneš za všemi ročníky, zúčastnil se ho někdo, kdo teď pokročil, ať už ve futsalové či fotbalové kariéře hodně vysoko?
Každý rok se účastní hráči oblékající ligové dresy fotbalových a futsalových týmů, ale i spousta dalších skvělých part. Například Ondra Zahustel (Sparta Praha), Honza Chramosta (Mladá Boleslav), Petr Mareš (Mladá Boleslav), Honza Bořil (Slavia Praha), Radim Braite (Slovan Liberec). Z té mladší generace je tady mistní Tomáš Ladra (Mladá Boleslav) , který je v součastnosti hráčem reprezentační 21. Spousta ligových hráčů z Teplic a nesmíme zapomenout na srdcaře Kubu Děkana (ATMO music). Většina dorazí i letos.

ptal se Alex Neugebauer
foto: archív Vojty Brože

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.