Vítězství nad silným Slavojem Liberec

0 13

HC Česká Lípa – HC Slavoj Liberec 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

V rámci 5. kola KLM zavítali na českolipský led hokejisté libereckého Slavoje. Vcelku vyrovnaný zápas rozhodli domácí ve svůj prospěch až ve třetí třetině.

Po úvodním zahřátí se dostávali častěji do šancí domácí, hosté ale přežili i čtyřminutové oslabení bez inkasovaného gólu. Skóre se měnilo až ve 12. minutě, kdy se individuálně prosadil Preussler. Za dvě minuty přidal další branku Holčák. Změnu stavu pak odmítli oba brankáři a první třetina skončila 2:0 pro domácí.

Zřejmě ukolébáni vedením ubrali českolipští na tempu. Domácího brankáře Káchu překonal ve třetí minutě Dvořák a po několika minutách se trefil hned dvakrát Herda a domácí rázem prohrávali. Domácí útočili, ale jejich snaha končila na Tomíčkovi v liberecké brance. Prosadil se až v 34. minutě Krupička. Další dvě přesilovky domácí nevyužili a po druhé dvacetiminutovce byl stav nerozhodný 3:3.

Ve třetí části se čekalo na branky celé dlouhé minuty. Několik skvělých zákroků předvedli oba gólmani a pravé drama vypuklo až v závěru utkání. V 57. minutě poslal domácí do vedení Minařík, minutu nato přidal další zásah Žák. Liberec zkusil power-play, umocněnou vyloučením Nováka. Hra 6 na 4 ale nakonec dopadla gólem do prázdné branky libereckých z hole Krupičky a Šelmy mohli slavit tříbodové vítězství.

Po pěti kolech jsou českolipští v tabulce druzí, s tříbodovou ztrátou na vedoucí Turnov, ale mají zápas k dobru. Tento týden přivítají na svém stadionu netradičně v neděli v 15:00 ambiciózní Lomnici. Lomničtí letos trochu zaostávají za svou formou z minulého ročníku, body potřebují a tak lze očekávat dramatický a zajímavý duel

Branky a nahrávky: 12. Preussler, 14. Holčák (Krupička), 34. Krupička (Holčák, Bauer), 57. Minařík (Rašín), 58. Žák (Minařík), 59. Krupička (Češka) – 22. Dvořák (Herda), 26. Herda, 28. Herda (Vorel)

Vyloučení: 2 – 7

Diváci: 111

Sestava České Lípy: Kácha – Novák, Bulva, Křepelka, Rašín, Žák, Říha, Pulda, Zelinger, Podávka, Minařík, Bauer, Preussler, Holčák, Krupička, Češka.