Loading...
FlorbalHalové

Večer plný dárků se blíží, finanční dary půjdou i na holčičku bojující s rakovinou

V tento předvánoční čas FBC Česká Lípa opět pomáhá. Tradiční Večer plný dárků bude vyplněn finanční i materiální sbírkou. K našemu klubu patří nejen sport, ale neodmyslitelnou součástí je i charita, které se náš klub věnuje již od roku 2012. Finanční dary se budou tento rok vybírat na dvouletou Terezku Lehončákovou, jež svádí těžký boj se zákeřnou rakovinou. Událost proběhne během pátečního duelu s Ústím nad Labem v českolipské sportovní hale.

Terezka Lehončáková je dvouletá holčička z Českolipska, kterou postihla ošklivá nemoc jménem rakovina (přesněji řečeno embryonální rabdomyosarkom). Terezka už je v léčbě proti této zákeřné nemoci přes rok. Za sebou má nespočet chemoterapií, několik operací a ozařování. Nyní je v plánu další operace a biologická léčba. Jedna z ogranizátorek této akce Martina Gembecová doplňuje: „Rodina Lehončákových stále doufá v dobrý konec a věří, že jejich statečná holčička tento boj konečně vyhraje. Náš klub FBC Česká Lípa se rozhodl Terezku finančně podpořit a z vybraných peněz zakoupit speciální čističku vzduchu, která je pro tyto pacienty nezbytnou součástí každého dne. Chtěli jsme vás touto cestou poprosit o finanční dar, který pomůže.“ Spolu s ní se intenzivně podílí na této charitativní akci také Lucie Šmídová.
 
Tradičně jako každý rok ale můžete také přispět do materiální sbírky pro Farní Charitu Česká Lípa. Ať už starší stále zachovalé věci (oblečení, obuv, hračky, ručníky, knihy, spotřebiče, atd.), nebo jiné dary, budeme shromažďovat v rámci domácího extraligového zápasu můžů FBC Česká Lípa proti Florbal Ústí, který se koná na Městské hale u Kauflandu 15.12. v 19:00.
Děkujeme florbalová rodino!

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.