Loading...
HalovéHokej

Týden hokeje v České Lípě

V pátek 26. 1. od 17. do 19. hodin probíhala na zimním stadionu v České Lípě náborová akce Hokejového klubu Česká Lípa, v rámci projektu ČSLH „Pojď hrát hokej“. Tato akce se v České Lípě konala již potřetí. Poprvé jsme si to mohli vyzkoušet v lednu 2017, kdy se do projektu hokejka přihlásilo 43 dětí, v září 2017 se hlásilo 18 dětí a letos máme malý rekord, když přihlášku odevzdalo 54 rodičů malých účastníků. Všichni zúčastnění dostali od ČSLH reprezentační dres, hokejové karty, placku s logem projektu, omalovánky s hokejovou tématikou a od klubu tatranky a čokolády. Všechny malé borce klub pozval na Školičku bruslení, která se koná v České Lípě každé úterý a čtvrtek od 16 do 17 hodin a v neděli od 9 do 10 hodin. Všem byla také nabídnuta možnost zaregistrovat se do klubu HC Česká Lípa a tím nastartovat hokejovou dráhu. Hokejový klub HC Česká Lípa pomáhá nováčkům zapůjčením skoro kompletní hokejové výstroje, tak věříme, že se třeba třetina (nebo i více) účastníku této akce zapojí do hokejového klubu a stanou se z nich hokejisti (hokejistky).

Za klub se akce zúčastnilo 12 kvalifikovaných trenérů, předseda klubu, sekretář, fotograf, kameraman, vedoucí tříd a dobrovolníci z řad rodičů, několik dorostenců a mladších žáků a tým ročníku 2010, který sehrál modelové utkání v minihokeji.

Akce byla propagována mimo sociální sítě FB, různé www, letáky a plakáty přímo do ZŠ a MŠ na Českolipsku. Bylo rozdáno více jak 3000 letáčků, ve 42 školkách a školách do 118 tříd. Zároveň probíhala týden před akcí reklama na rádiu Crystal. Plakáty zvoucí na tuto akci byly vylepeny na výlepových plochách v České Lípě, Novém Boru a Mimoni. Jednalo se zatím o největší reklamu tohoto projektu ze strany klubu HC Česká Lípa a snad se nám to vyplatilo.

Na akci celkem dorazilo více jak 60 dětí, od kterých jsme získali do projektu hokejka 54 podepsaných přihlášek.

Akce začala registrací účastníků a pokračovala prezentací pro rodiče, předsedou klubu Tomášem Binderem, za asistence šéftrenéra klubu Františka Richtra. Dále se pokračovalo podle doporučeného programu. Zatímco se rodiče seznamovali s hokejem a činností klubu HC Česká Lípa, trenéři děti prováděli po stanovištích suché přípravy, kde si mohli vyzkoušet slalom s míčkem a střelbu pukem na hokejové střelnici.

Pak se již šlo na ledovou plochu. Trénink probíhal zábavnou formou, trenéři používali sportovní pomůcky, například hrazdičky pro úplné začátečníky, míčky, lana, kužely atd. V jedné třetině ledové plochy probíhalo modelové utkání v minihokeji hráčů ročníku 2010.

Na závěr akce proběhlo společné focení a rozloučení s dětmi a jejich rodiči. Celá akce byla průběžně dokumentována. Fotky a videa budou zveřejněna na www.hcceskalipa.cz a také na www.pojdhrathokej.cz . Celou událost v České Lípě hodnotí klub velice pozitivně, další taková akce je v plánu v roce 2018, koncem měsíce září, již dnes se těšíme na další mladé hokejisty.

Kdo o akci nevěděl nebo ji nemohl z nějakého důvodu navštívit, nemusíte smutnit. Hokejový klub HC Česká Lípa přijímá nováčky ve věku 4 – 8 let (případně i mladší, nebo starší borce, kluky i holky) do řad hokejistů po celou sezónu, vždy každé úterý a čtvrtek od 16. do 17. hodin. Výstroj kupovat nemusíte, dostanete zapůjčenou od klubu.

autor: Tomáš Kučera, sekretář klubu

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.