Tři medaile z vícebojů

0 94

O víkendu 12. a 13 května se sešli nejlepší vícebojaři především z libereckého kraje, ale i z několika dalších oddílů, na českolipském městském stadionu, aby se utkali o tituly krajských přeborníků v jednotlivých kategoriích. Na start se postavilo asi 120 atletů a mezi nimi i závodníci AC Česká Lípa. Nejpočetněji byly zastoupeny nejmladší kategorie.

V kategorii mladšího žactva, které startovalo v pětiboji, zvítězila Pavla Kumstátová z AC Jablonec výkonem 2582 bodů, z domácích závodnic si nejlépe vedla Anna Černínová, která nasbírala 2151 bodů. Mezi chlapci si nejlépe vedl Roman Kadavý, také z AC Jablonec, který získal 2085 bodů, z českolipských byl pátý Štěpán Pícha s 1870 body. I v kategorii staršího žactva putovaly tituly do AC Jablonec. Pod vedením trenérské dvojice Miroslav Rucký, dříve výborný ruský vícebojař a František Špoták, otec naší nejlepší oštěpařky, si titul odvezla Kateřina Kadavá, ta nasbírala v sedmiboji 4486 bodů a Štěpán Schubert se součtem 5423 bodů z devítiboje. Z domácích byla 8 Nela Mazůrková s 3283 body.

Vítězství v sedmiboji mezi dorostenkami si vybojovala Barbora Hůlková z LIAZu Jablonec s 4771 body. Pátá byla s pěknými 3761 body domácí Vendulka Ryšavá. Vynikající výkon mezi dorostenci předvedl František Doubek z Nové Paky, když nashromáždil 6333 bodů. Nejlepší juniorskou sedmibojařkou se stala Markofová Eliška z klubu Triatlet Karlovy vary s 3891 body a junior Jan Rejha z Jičína se blýskl s 6154 body.

Radost domácím pořadatelům přinesly dospělé kategorie. Mezi ženami zvítězila Liberecká Šárka Kalvová s 3489 body. Za zmínku stojí, že v žákovském věku oblékala žlutomodrý českolipský dres. Stříbro zůstalo doma zcela, zásluhou Natálie Berreur, která ze sedmi disciplín nasbírala 3006 bodů.

Svoji bohatou medailovou sbírku si vylepšil Patrik Stupka, když přidal stříbro za 4891 bodů a jen 46 bodů za ním skončil Radek Bekr. Patrik Stupka potěšil především vítězstvím v oštěpu výkonem 49,30 m a vyrovnaným osobákem v tyči, rovné 4 metry. Radek Bekr zase stovkou za 11,76 s. Vítězství v kategorii mužů patřilo Tomáši Pulíčkovi z LIAZu Jablonec, ten nashromáždil 6649 bodů.

Nyní čekají atlety náročné týdny, neboť jsou na pořadu starty v soutěžích družstev, boje o krajské medaile v jednotlivých kategoriích, nejlepší potom účast na MČR.