Tomáš Kotek: S Třincem musíme bezpodmínečně vyhrát“

0 241

Důležité utkání čeká v pátek českolipské Démony. Tento populární futsalový klub nastoupí v domácím prostředí (20:30 hodin) proti Třinci, který by měl v letošní sezoně patřit k těm „hratelným“. „Očekávám utkání plné osobních soubojů a doufejme, ze tři body zůstanou v České Lípě,“ říká v rozhovoru pro CL Sport talentovaný Démon Tomáš Kotek.


Máte za sebou tři zápasy. Získali jste z nich jen jeden bod, ale podle výsledků (3:5, 3:4, 3:3) to vypadá, že jste byli vždy důstojným soupeřem. Co chybělo tomu získat více bodů?

V prvních dvou domácích zápasech se Slavií a Spartou jsme podali bojovný výkon, ale bohužel jsme udělali chyby, které takhle zkušená mužstva umí využít. Je to škoda, protože se z těchto dvou zápasů dalo vytěžit víc a nějaký bod získat. V Litoměřicích při nás stálo chvilkami štěstí, ale to ke sportu patří. Výborně zachytal gólman Kirov a tentokrát jsme to dotáhli k zaslouženému bodu. Pokud se v dalších zápasech vyvarujeme zbytečných ztrát, tak máme šanci uspět a hrát v lize důstojnou roli.


Jak si vy osobně užíváte premiéru v nejvyšší soutěži?

Užívám si to moc. V týmu je skvělá parta a pro mě osobně je veliká zkušenost a čest nastupovat vedle Ondry Havrdy nebo Míry Rotta. Oba dva mají veliké zkušenosti a snaží se mi pomoct ve spoustě situacích. V zápase se Spartou nastoupil Wilde, který má za sebou 6 let ve futsalové Barceloně. To byl skvělý zážitek. Užívám si také atmosféru především na domácích utkáních. O českolipských fanoušcích je známo, ze dokáží vytvořit bouřlivou atmosféru. Na první dva zápasy se přišlo podívat a podpořit přes 250 lidí.


Popište svoji dosavadní futsalovou kariéru?

S futsalem jsem začal v českolipském týmu F.A. Zole, kde jsem odehrál jednu sezónu a bohužel to byla pro Fazole ta poslední… Po zániku Fazolí jsem začal nastupovat v Demonské juniorce a v létě jsem dostal nabídku od pana Krulise (trenér A-mužstva), zda se nechci zapojit do přípravy s A-týmem. Nabídku jsem bez váhání přijal a u týmu už zůstal.


Teď vás čeká Třinec. Při pohledu na tabulku asi nic jiného než tři body neberete…

Přesně jak říkáte. S Třincem musíme bezpodmínečně vyhrát a moc dobře si to všichni uvědomujeme. Očekávám utkání plné osobních soubojů a doufejme, ze tři body zůstanou v České Lípě.

ptal se Alex Neugebauer

Podobné články