Loading...
FutsalHalovéHlavníRozhovor

Tomáš Kotek: S Třincem musíme bezpodmínečně vyhrát“

Důležité utkání čeká v pátek českolipské Démony. Tento populární futsalový klub nastoupí v domácím prostředí (20:30 hodin) proti Třinci, který by měl v letošní sezoně patřit k těm „hratelným“. „Očekávám utkání plné osobních soubojů a doufejme, ze tři body zůstanou v České Lípě,“ říká v rozhovoru pro CL Sport talentovaný Démon Tomáš Kotek.


Máte za sebou tři zápasy. Získali jste z nich jen jeden bod, ale podle výsledků (3:5, 3:4, 3:3) to vypadá, že jste byli vždy důstojným soupeřem. Co chybělo tomu získat více bodů?

V prvních dvou domácích zápasech se Slavií a Spartou jsme podali bojovný výkon, ale bohužel jsme udělali chyby, které takhle zkušená mužstva umí využít. Je to škoda, protože se z těchto dvou zápasů dalo vytěžit víc a nějaký bod získat. V Litoměřicích při nás stálo chvilkami štěstí, ale to ke sportu patří. Výborně zachytal gólman Kirov a tentokrát jsme to dotáhli k zaslouženému bodu. Pokud se v dalších zápasech vyvarujeme zbytečných ztrát, tak máme šanci uspět a hrát v lize důstojnou roli.


Jak si vy osobně užíváte premiéru v nejvyšší soutěži?

Užívám si to moc. V týmu je skvělá parta a pro mě osobně je veliká zkušenost a čest nastupovat vedle Ondry Havrdy nebo Míry Rotta. Oba dva mají veliké zkušenosti a snaží se mi pomoct ve spoustě situacích. V zápase se Spartou nastoupil Wilde, který má za sebou 6 let ve futsalové Barceloně. To byl skvělý zážitek. Užívám si také atmosféru především na domácích utkáních. O českolipských fanoušcích je známo, ze dokáží vytvořit bouřlivou atmosféru. Na první dva zápasy se přišlo podívat a podpořit přes 250 lidí.


Popište svoji dosavadní futsalovou kariéru?

S futsalem jsem začal v českolipském týmu F.A. Zole, kde jsem odehrál jednu sezónu a bohužel to byla pro Fazole ta poslední… Po zániku Fazolí jsem začal nastupovat v Demonské juniorce a v létě jsem dostal nabídku od pana Krulise (trenér A-mužstva), zda se nechci zapojit do přípravy s A-týmem. Nabídku jsem bez váhání přijal a u týmu už zůstal.


Teď vás čeká Třinec. Při pohledu na tabulku asi nic jiného než tři body neberete…

Přesně jak říkáte. S Třincem musíme bezpodmínečně vyhrát a moc dobře si to všichni uvědomujeme. Očekávám utkání plné osobních soubojů a doufejme, ze tři body zůstanou v České Lípě.

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.