Thriller se šťastným koncem, všechny body zůstaly v České Lípě

0 27

Naděje českolipských florbalistů na přímou záchranu stále žije. Podruhé v sezoně totiž dokázali porazit Ostravu, která pár dnů předtím oloupila o všechny body úřadujícího šampiona z Chodova. Rozhodující trefu zaznamenal těsně před koncem obránce Tomáš Kadlec.
Českolipští vstoupili do velmi důležitého zápasu výborně koncentrovaní. Netrvalo dlouho a dokázali také dvakrát gólově udeřit. Pokaždé to bylo po linii Jirsa-Ekl. Prvně jmenovaný dvakrát nabídl míček pro domácího kanonýra a ten v obou případech potvrdil svou pověst. Ke konci třetiny byl ještě vyloučený kapitán domácích Mlejnek, ale hru v oslabení zvládli Českolipští na jedničku.
Čisté konto drželi nakonec až do začátku 33. minuty a v žádném jiném zápase této sezony nevydrželi doposud s nulou v kolonce inkasovaných branek tak dlouho. O to horší pak bylo vystřízlivění, které tvrdý ostravský direkt znamenal. Po Hrabalově snížení totiž přišel nečekaný obrat. Křiva s Kuczerou během minuty a půl dokonali snový ostravský obrat a hosté poprvé a naposledy v zápase vedli. Trvalo to jen malou chvilku, neboť velmi rychle dokázal opět srovnat Bříška.
Ve zbytku druhé třetiny opět Česká Lípa dokázala ubránit oslabení při vyloučení Jirsy a své další údery si ponechala do začátku třetí třetiny. Po obrovském tlaku se dokázal prosadit Hřebřina a domácí měli navrch. Tím spíše, že důležitý pátý gól pak přidal Vnuk. Přesto ještě jednou Severočeši trestuhodně o luxusní náskok přišli. Jurdzin v 51. minutě snížil a o pět minut později pak vyrovnal Moravčík.
Jenže ani tenhle ostravský comeback body pro hostující mužstvo neznamenal. Od stavu 5:5 se hrál florbal nahoru dolů a vítězně z této bitvy vzešla Česká Lípa. První šance Hřebřiny ještě brankou neskončila, ale perfektní střela Kadlece do růžku už ano. Domácí pak ještě přežili hru soupeře bez brankáře a po závěrečné siréně mohli slavit velmi důležité tři body do tabulky. Aktuálně jsou na jedenáctém místě a v příštím utkání budou hostit 9. února mužstvo Znojma.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:5 (2:0, 1:3, 3:2)

Branky: 12. a 17. Ekl, 36. Bříška, 43. Hřebřina, 47. Vnuk, 58. Kadlec – 33. Hrabal, 33. Křiva, 34. Kuczera, 51. Jurdzin, 56. Moravčík.
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Střely na branku: 21:30. Diváci: 403.

autor: Radek Barkman

Tagged with:

Podobné články