Loading...
FlorbalHalové

Thriller se šťastným koncem, všechny body zůstaly v České Lípě

Naděje českolipských florbalistů na přímou záchranu stále žije. Podruhé v sezoně totiž dokázali porazit Ostravu, která pár dnů předtím oloupila o všechny body úřadujícího šampiona z Chodova. Rozhodující trefu zaznamenal těsně před koncem obránce Tomáš Kadlec.
Českolipští vstoupili do velmi důležitého zápasu výborně koncentrovaní. Netrvalo dlouho a dokázali také dvakrát gólově udeřit. Pokaždé to bylo po linii Jirsa-Ekl. Prvně jmenovaný dvakrát nabídl míček pro domácího kanonýra a ten v obou případech potvrdil svou pověst. Ke konci třetiny byl ještě vyloučený kapitán domácích Mlejnek, ale hru v oslabení zvládli Českolipští na jedničku.
Čisté konto drželi nakonec až do začátku 33. minuty a v žádném jiném zápase této sezony nevydrželi doposud s nulou v kolonce inkasovaných branek tak dlouho. O to horší pak bylo vystřízlivění, které tvrdý ostravský direkt znamenal. Po Hrabalově snížení totiž přišel nečekaný obrat. Křiva s Kuczerou během minuty a půl dokonali snový ostravský obrat a hosté poprvé a naposledy v zápase vedli. Trvalo to jen malou chvilku, neboť velmi rychle dokázal opět srovnat Bříška.
Ve zbytku druhé třetiny opět Česká Lípa dokázala ubránit oslabení při vyloučení Jirsy a své další údery si ponechala do začátku třetí třetiny. Po obrovském tlaku se dokázal prosadit Hřebřina a domácí měli navrch. Tím spíše, že důležitý pátý gól pak přidal Vnuk. Přesto ještě jednou Severočeši trestuhodně o luxusní náskok přišli. Jurdzin v 51. minutě snížil a o pět minut později pak vyrovnal Moravčík.
Jenže ani tenhle ostravský comeback body pro hostující mužstvo neznamenal. Od stavu 5:5 se hrál florbal nahoru dolů a vítězně z této bitvy vzešla Česká Lípa. První šance Hřebřiny ještě brankou neskončila, ale perfektní střela Kadlece do růžku už ano. Domácí pak ještě přežili hru soupeře bez brankáře a po závěrečné siréně mohli slavit velmi důležité tři body do tabulky. Aktuálně jsou na jedenáctém místě a v příštím utkání budou hostit 9. února mužstvo Znojma.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:5 (2:0, 1:3, 3:2)

Branky: 12. a 17. Ekl, 36. Bříška, 43. Hřebřina, 47. Vnuk, 58. Kadlec – 33. Hrabal, 33. Křiva, 34. Kuczera, 51. Jurdzin, 56. Moravčík.
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Střely na branku: 21:30. Diváci: 403.

autor: Radek Barkman

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.