Loading...
KanoistikaVideo

Stružnická peřej se blíží, přijďte si prohlédnout novou trať

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rrexLTBSC-k[/youtube]

 

S kanoistou Michalem Šrámkem, jedním z nejlepších českolipských sportovců, jsme udělali rozhovor, v kterém si povídáme nejen o Stružnické peřeji, která už se kvapem blíží.

Pomalu se blíží další ročník tradičního závodu Stružnická peřej. Tentokrát nabídnete účastníkům novou trať. Jaká bude? Těžší, lehčí? Co je na ní hlavně jiného?
Tento rok bude v termínu 12.-13. dubna. Trať doznala drobných změn, tou hlavní je vjezd do trati novou propustí, která bude ale určitě neméně obávanou pro žákovské kategorie jako dřívější nájezd bokem jezu. Dále to je nově upravené prohloubené koryto, zpevněné břehy a jinak rozmístěné hrázky, systém uchycení branek a určitě také úprava okolí trati. Spolu se stavbou vodní elektrárny byl rekonstruován jez a jeho součástí je právě nová vodácká propust, na kterou  navazuje naše slalomová trať.

Je to velká výhoda, že Stružnice patří mezi zahajovací závody? Přijede díky tomu více závodníků, kteří už jsou natěšení, až budou moci vlézt do kajaku?
Naše trať již dříve hostila Mistrovství České republiky žáků, České poháry žáku a tak je zejména u mladých závodníků velice oblíbená. Díky příznivé vzdálenosti z Prahy si na úvod sezony určitě dorazí otestovat svoji výkonnost řada kvalitních závodníků z nejlepších českých klubů. Tomu napomůže již zmiňovaný brzký termín závodů.

Jestli se nemýlím, původně se snad letos nemělo startovat kvůli přestavbě trati?
Jak už bylo v úvodu řečeno, náš areál se musel vypořádat s výstavbou vodní elektrárny a rekonstrukcí přilehlého jezu. Původně bylo na plánu závody uspořádat, ale se stoprocentní jistotou jsme to mohli říci až se spuštěním provozu MVE (malá vodní elektrárna) v daném termínu. Naše slalomová trať byla dodělaná nedávno, takže teď už mohu říct, že slalomová trať a okolí jsou dobře připravené na závody.

Na které českolipské nadějné závodníky se ve Stružnici můžeme těšit?
Z českolipských  se můžeme těšit na velké množství  závodníku, jak z řad veteránů, například Václav Šedivý, Robin Filipi a Jaroslav Šrámek. V kategorii dospělých by se na start měli postavit Kuba Šedivý, Albert Myšák a další z naší mládeže bude startovat Viktorie Filipi, Anna Bednářová, Tomáš Kytka, Honza Houška a Honza Vavera.

Přejděme k vám. Umístil jste se vysoko v anketě Sportovec Libereckého kraje. Jak jste si užíval ten večer a co pro vás ocenění znamená?
Když mi přišla pozvánka na vyhlášení sportovce Libereckého kraje, tak mě to potěšilo. V takové konkurenci dobrých sportovců jsem si myslel že si tam jedu pro 10. místo 🙂 . Ale k mému velkému překvapení jsem se umístil na 4. místě, vůbec jsem takovéto umístění nečekal… Znamená to pro mě povzbuzení do budoucna, abych ještě nějakou dobu pádloval 🙂

S jakými cíli vstupujete do letošní sezony?
Do letošní sezony vstupuji s cílem se nominovat na MS a SP, ale také se tím sportem hlavně bavit 🙂 , a pak když se budeme nominovat, tak navázat na dobré výsledky z minulosti 🙂

Další informace o oddílu najdete na www.kanoistika-cl.cz

autor videa: Albert Myšák
ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.