Sport Relax na Světovém poháru uspěl, získal pět medailí

0 48

Karate klub SPORT RELAX reprezentoval o víkendu Českou republiku a Českou Lípu na světovém poháru, který se konal v Hradci Králové. Východočeská metropole přivítala kolem 1200 závodníků ze 120 klubů z třinácti zemí: Egypt, Arménie, Německo, Maďarsko, Litva, Makedonie, Norsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Švédsko, Ukrajina a Česká republika. „V silné konkurenci jsme obstáli a vybojovali tři stříbrné a dvě bronzové medaile,“ říká spokojeně trenér Sport Relaxu Pavel Znamenáček.

V sobotu ráno se do hradecké haly začali sjíždět závodníci v kategoriích dorost, junioři, senioři a masters. Tým Sport Relaxu byl ,,ochuzen“ o dvě tváře, Terku  Zlatohlávkovou a Barču Znamenáčkovou, které startovaly za výběr reprezentace ČR. Obě děvčata ale nenavázala na výsledky z loňského roku. Barbora Znamenáčková, která byla vloni třetí, nyní skončila na sedmém místě.

Sára Ješetová se představila v kata juniorky a dostala se do bojů v repasáži, tam prohrála, a tak jí patří 7. místo.

Stříbrnou medaili za klub SPORT RELAX v kata Masters vybojovala Božena Pavlasová.

Další úspěch pro českolipské barvy vybojoval tým juniorů ve složeni Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek. Kluci startovali i za seniory, kde se  probojovali do finále. „V každé kategorii nám v cestě za zlatem stál výběr reprezentace Egypta. Po zacvičené kata a následně bunkai se všichni kolem tatami shodli, že nasazení a reálné pojetí měli naši. Bohužel v cestě stojí rozhodčí s někdy rozdílným názorem…,“ podotýká Znamenáček.

V nedělním programu startovali naši žáci do 13 let ve složení: David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz a Daniel Beránek. Nejlépe se dařilo Danu Beránkovi, který ve velké  konkurenci vybojoval bronzovou medaili. Zbylí tři závodníci si to napravili v kata týmu, kde si vybojovali bronzovou medaili.

„Všem moc gratulujeme a děkujeme panu Minárikovi za dopravu,“ dodává Pavel Znamenáček.