Sport Relax na Světovém poháru uspěl, získal pět medailí

0 50

Karate klub SPORT RELAX reprezentoval o víkendu Českou republiku a Českou Lípu na světovém poháru, který se konal v Hradci Králové. Východočeská metropole přivítala kolem 1200 závodníků ze 120 klubů z třinácti zemí: Egypt, Arménie, Německo, Maďarsko, Litva, Makedonie, Norsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Švédsko, Ukrajina a Česká republika. „V silné konkurenci jsme obstáli a vybojovali tři stříbrné a dvě bronzové medaile,“ říká spokojeně trenér Sport Relaxu Pavel Znamenáček.

V sobotu ráno se do hradecké haly začali sjíždět závodníci v kategoriích dorost, junioři, senioři a masters. Tým Sport Relaxu byl ,,ochuzen“ o dvě tváře, Terku  Zlatohlávkovou a Barču Znamenáčkovou, které startovaly za výběr reprezentace ČR. Obě děvčata ale nenavázala na výsledky z loňského roku. Barbora Znamenáčková, která byla vloni třetí, nyní skončila na sedmém místě.

Sára Ješetová se představila v kata juniorky a dostala se do bojů v repasáži, tam prohrála, a tak jí patří 7. místo.

Stříbrnou medaili za klub SPORT RELAX v kata Masters vybojovala Božena Pavlasová.

Další úspěch pro českolipské barvy vybojoval tým juniorů ve složeni Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek. Kluci startovali i za seniory, kde se  probojovali do finále. „V každé kategorii nám v cestě za zlatem stál výběr reprezentace Egypta. Po zacvičené kata a následně bunkai se všichni kolem tatami shodli, že nasazení a reálné pojetí měli naši. Bohužel v cestě stojí rozhodčí s někdy rozdílným názorem…,“ podotýká Znamenáček.

V nedělním programu startovali naši žáci do 13 let ve složení: David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz a Daniel Beránek. Nejlépe se dařilo Danu Beránkovi, který ve velké  konkurenci vybojoval bronzovou medaili. Zbylí tři závodníci si to napravili v kata týmu, kde si vybojovali bronzovou medaili.

„Všem moc gratulujeme a děkujeme panu Minárikovi za dopravu,“ dodává Pavel Znamenáček.

více foto: http://znami.rajce.idnes.cz/Grand_Prix_Hradec_Kralove_25.4.-26.4.2015X

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.