Sobota patřila Běžcům

0 66

V sobotu 29. dubna se sešli v Českých Budějovicích nejlepší čeští vytrvalci k mistrovství ČR v běhu na 10000 metrů. Mezi nimi se na start postavil i zástupce AC Česká Lípa Ondřej Chour, a běžel výborně. Časem 31:13.03 min obsadil 6. místo a vylepšil letitý oddílový rekord, který na této trati držel Oldřich Slaměný.

Ve stejný den se postavila na start městského běhu ve švýcarském městečku Brig českolipská juniorka Adéla Veselá. V kvalitně obsazeném závodě se vklínila mezi Italky a obsadila druhé místo.

Ani další českolipští závodníci nezaháleli a startovali na dalším Závodě Okresní běžecké ligy v Brništi. Hlavní závodem byl půlmaraton, na kterém si výborně vedl Tomáš Třešňák, který obsadil druhé místo ve výborném čase 01:17:47 hod. V kategorii žen do 35 let doběhla na třetím místě Kateřina Hadravová v pěkném výkonu 01:48:36 hod. Výborně si vedl veterán Zdeněk Bufka, který trať více než 21 kilometru dlouhou zaběhl za 01:27:27 hod.

Na stupně vítězů se postavila i řada mládežnických závodníků z AC Česká Lípa. V přípravce 2 obsadil druhé místo v běhu na 300 m Antonín Kříž za 56,4 s., mezi dívkami doběhla druhá ve stejné kategorii Andulka Ševčíková, za 57,9 s. Na dvojnásobné trati doběhl třetí Vojta Novák v kategorii přípravka 1 za 2:03,2, Třetí byl také mladší žák Lukáš Hofman, který absolvoval 1050 m za 3:34,8 a mezi dívkami zvítězila suverénka této kategorie Lucka Peškařová za 3:42,4 min. Starší žáci běželi 2100 m. Druhý byl Petr Stránský, 7:10,6 m před Jirkou Dlouhým 7:17,7. Mezi dívkami byla 2. Bára Košťálová za 8:16, min.

První dorostenkou byla na trati 3000 m Štěpánka Bisová za 11:50,1 před Dominikou Stránskou 12:10,2 min. Druhou juniorkou byla Andrea Hejdová za 13:36,6 min.