Slalomáři odstartovali sezonu závody na stružnické Ploučnici

0 49

Sezona vodních slalomářů začala českolipským borcům o víkendu na zahajovacích závodech Českého poháru na řece Ploučnici ve Stružnici u České Lípy. Závodilo se v řadě kategorií a domácí závodníci se rozhodně neztratili. Největší úspěchy zaznamenal Jakub Šedivý, který obsadil dvě druhá místa v kategorii mužského kajaku.

Jakub Šedivý zajel na výborně připravené trati velmi kvalitní výkony, které pokaždé stačily na druhé místo. Kromě toho si zazávodil i v deblkanoi a po boku Alberta Myšáka i tady vystoupali dvakrát na stupně vítězů. Jednou tato dvojice zvítězila, podruhé brala třetí místo.. Albert Myšák mimochodem mezi jednotlivci obsadil 4. a 5. místo.

Diváky podél trati mohla zcela jistě lákat také přítomnost úspěšného medailisty z mistrovství světa i Evropy ve sjezdu na divoké vodě Michala Šrámka. Ten dokonce v sobotu stavěl závodní trať, v obou dnech mu ovšem stupně vítězů těsně unikly. Špičkový český sjezdař dokončil sobotní a nedělní závod shodně na čtvrté pozici. V cíli ale rozhodně nešťastný nebyl a naopak si pochvaloval pohodovou atmosféru závodů.

Mezi ženami úspěšně reprezentovala domácí zástupkyně Kateřina Šedivá. V sobotních jízdách se nevyvarovala nepopulárních šťouchů a musela se spokojit se šestou pozicí, v neděli však ve druhé jízdě projela všemi brankami bez zaváhání a brala velmi kvalitní čtvrté místo. Jana Svobodová se v sobotu blýskla čtvrtým místem.

O prestiži závodů svědčí také fakt, že se na ně přijel podívat i dvojnásobným olympijský medailista Ondřej Štěpánek. Jarní počasí tak přivítali slalomáři tím nejlepším možným způsobem.

Autor: Radek Barkman

Podobné články