Loading...
Kanoistika

Slalomáři odstartovali sezonu závody na stružnické Ploučnici

Sezona vodních slalomářů začala českolipským borcům o víkendu na zahajovacích závodech Českého poháru na řece Ploučnici ve Stružnici u České Lípy. Závodilo se v řadě kategorií a domácí závodníci se rozhodně neztratili. Největší úspěchy zaznamenal Jakub Šedivý, který obsadil dvě druhá místa v kategorii mužského kajaku.

Jakub Šedivý zajel na výborně připravené trati velmi kvalitní výkony, které pokaždé stačily na druhé místo. Kromě toho si zazávodil i v deblkanoi a po boku Alberta Myšáka i tady vystoupali dvakrát na stupně vítězů. Jednou tato dvojice zvítězila, podruhé brala třetí místo.. Albert Myšák mimochodem mezi jednotlivci obsadil 4. a 5. místo.

Diváky podél trati mohla zcela jistě lákat také přítomnost úspěšného medailisty z mistrovství světa i Evropy ve sjezdu na divoké vodě Michala Šrámka. Ten dokonce v sobotu stavěl závodní trať, v obou dnech mu ovšem stupně vítězů těsně unikly. Špičkový český sjezdař dokončil sobotní a nedělní závod shodně na čtvrté pozici. V cíli ale rozhodně nešťastný nebyl a naopak si pochvaloval pohodovou atmosféru závodů.

Mezi ženami úspěšně reprezentovala domácí zástupkyně Kateřina Šedivá. V sobotních jízdách se nevyvarovala nepopulárních šťouchů a musela se spokojit se šestou pozicí, v neděli však ve druhé jízdě projela všemi brankami bez zaváhání a brala velmi kvalitní čtvrté místo. Jana Svobodová se v sobotu blýskla čtvrtým místem.

O prestiži závodů svědčí také fakt, že se na ně přijel podívat i dvojnásobným olympijský medailista Ondřej Štěpánek. Jarní počasí tak přivítali slalomáři tím nejlepším možným způsobem.

Autor: Radek Barkman

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.