Skvělý začátek: Lípa vyhrála v Brodě!

0 33

Po zimní  pauze se naplno rozeběhla házenkářská Inter Reg liga mužů severočeského kraje. V rámci 8. kola vyrazili Českolipští k sousednímu týmu v tabulce do Železného Brodu.

Začátek utkání nenasvědčoval tomu, že padne na obou stranách přes dvacet gólů. Diváci si museli na první gól počkat až do 5.minuty, kdy se povedlo prvně skórovat domácímu Brodu. Utkání  bylo velice vyrovnané a soupeři se až do stavu 9:9 přetahovali o každý gól. Lípa však od 23.minuta zlepšila obranu a dovolila soupeři  vstřelit pouhý jeden gól do konce poločasu. Sama jich dokázala sedm přidat a dokázala díky tomu vyhrát první poločas 10:16.

S šestigólovým náskokem vstupovala Česká Lípa do druhého poločasu a doufala, že doposavad předváděným výkonem může vyhrát.  Domácí se však nechtěli vzdát a pomalu začali stahovat náskok Lípy. Naštěstí kvalitní zimní příprava přinesla úspěch, a tak když to nešlo herně, tak fyzicky Lípa soupeře přečnívala. S přibývajícím časem soupeř opět začal ztrácet a Lípě se dařilo stále držet svůj náskok. Ve 23. minutě Lípa stále vedla o čtyři góly a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být skóre srovnané. Na každý gól soupeře odpověděla Lípa také gólem. Díky skvělému výkonu na všech postech včetně brankáře dokázala Lípa vyhrát a připsat si důležité body do tabulky.

Sestava (góly): Jahoda (GK), Líbal(3), Hejl, Duben(8), Drobný J. , Pavlíček(8), Drobný M.(5), Zelený, Pospíšil, Němec(1) Trenér: Duben Josef

Sokol  Železný Brod : Lokomotiva Česká Lípa 22:25 (10:16)

autor: Tomáš Hejl