Loading...
Duatlon

Silvini X Duatlon Kytlice – Krásný? Těžký? Pohodový!

31. 5. proběhl, za krásného slunečného počasí, již 12. ročník Silvini X Duatlonu v Kytlicích, který byl zároveň i předposledním závodem premiérového ročníku seriálu Lužický Horal. V letošním roce si pořadatelé (tento rok jasně zelení nadšenci) v čele s Pavlem Koudelkou připravili opět několik novinek, které tento podnik posouvají za hranice podobných sportovních akcí v našem regionu. Do programu přibyl vedle dětského orientačního běhu ještě dětský duatlon, čímž byla vyplněna mezera ve věkových kategoriích a nyní lze bez obav říct, že je závod určen pro všechny bez omezení věku. Další novinkou byla kvalitní živá hudební produkce, která začala již v průběhu závodu a pokračovala i po vyhlášení výsledků. Mezi neúmyslné novinky patřily drobné úpravy tratí a umístění zázemí, které byly vynuceny okolnostmi a počasím v posledním týdnu. Již nyní lze ale konstatovat, že i tyto novinky přinesly organizátorům cenné poznatky do dalších let.

Na start všech závodů se letos postavilo rekordních 150 závodníků! Vše začalo již v 10 hodin, kdy se na trať orientačního běhu v prostoru kytlického koupaliště vydali ti nejmenší pod pozorným dohledem svých rodičů. Tento závod probíhá pod záštitou novoborského centra Koblížek, které již druhým rokem přispívá k výrazné orientaci celé akce směrem k rodině. V 11:30 odstartovalo poprvé v historii také 11 účastníků dětského duatlonu a jejich výkony a nadšení při překonávání nesnadné trati inspirovaly všechny borce a borkyně připravující se na start hlavního závodu.

Ve 13 hodin poslal startovní výstřel do lesa všechny nadšence na první porci běhu. Již tradičně se mezi ryzími amatéry a nadšenci míhají i velmi slavná jména a tentokrát to byl především jeden z nejlepších českých běžců současnosti Víťa Pavlišta, jehož výkon na běžeckých úsecích v rámci štafety byl famózní a bude se v budoucnu jen těžko překonávat. Mezi jednotlivci si už od prvního běhu nejlepší pozici vybudoval Lukáš Bureš a v dalším průběhu závodu už jen navyšoval svůj náskok. Sekundovat mu dokázala pouze nejlepší štafeta Nováková – Barták, kterou ale nakonec v závěrečném běhu předstihl a ocitl se tak v cíli první. Překvapením byl skvělý výkon dorostence Ondry Olšara, známého především jako výborného plavce, který byl v cíli na 4. místě v absolutním pořadí včetně štafet. Mezi ženami sice lepší běžeckou formu předvedla Katka Loubková, ale její sestra Ivana ukázala, že jí perfektně sedí zdejší náročná cyklistická část a tak zvítězila.

Závod doprovázela perfektní divácká kulisa, nebyla nouze o dramatické momenty, stavy vyčerpání i radostné pocity z doběhu či překonání sebe sama. Do cíle všem pomáhala skvělá kapela Street’n’Banana, jejíž skočná muzika se rozléhala po okolních lesech a vyhlášení výsledků pak proběhlo v malebném prostředí lesního koupaliště. Po vyhlášení výsledků rozjela svou show „osmihlavá saň“ Cháska, která zpříjemnila odpočinek a relaxaci po závodech. Se západem slunce a dohrávající kapelou skončil i letošní ročník, který nelze hodnotit jinak než jako velmi úspěšný. Na závěr je potřeba poděkovat především nadšeným dobrovolníkům, holkám z Koblížku, sponzorům, občerstvení u koupaliště a mnoha dalším…

Těšíme se na vás i v příštím roce neb díky vám tento závod ožívá a my s ním.

Fotografie: Jan Ryšavý

 

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.