Silvestrovská hala 2017

0 175

Silvestrovská hala v Jablonci nad Nisou se tradičně koná vždy 27. prosince a schází se zde atleti, aby se rozloučili s odcházejícím rokem, obvykle je to ale pro mnohé také první závod nastávající halové sezony. Tento závod má pouze omezený počet disciplín a to chůzi, dvanácti minutový běh, 30 m letmo, skok daleký a vrh koulí.

Co se týká českolipských atletů, potěšili především vrhači. V kategorii mužů zvítězil Miroslav Špaček výkonem 11,47 m. Absolutně nejdelší hod soutěže předvedl Jan Effler, který se loučil s dorosteneckou kategorií a tím i s pětikilovou koulí. Výkonem 15,10 m suverénně zvítězil a zároveň opět vylepšil oddílový dorostenecký rekord. Druhé místo v kategorii žáků vybojoval v osobním rekordu 12,66 m Petr Stránský. Druhé místo přidala i žákyně Dominika Širlová, vrhem dlouhým 10,58 m. Druhá byla také veteránka Alena Bouchnerová. Českolipští závodníci dosáhli i dalších dobrých výkonů, takže budeme zvědavi na další halové závody. Nejbližší bude Českolipský Kvakoš, závod ve skoku vysokém, který se koná 6. ledna v tělocvičně českolipského gymnázia od deseti hodin.