Loading...
HalovéHokej

Šance získat body pohasla ve druhé třetině

HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Již 8. kolem pokračovala o víkendu letošní KLM. Na českolipském stadionu byl k vidění souboj druhého s prvním. Ač zápas vypadal vyrovnaně, Turnov domácím důrazně ukázal, proč se nyní vyhřívá na průběžném prvním místě tabulky.

Začalo se svižně od samého začátku. Oba brankáři, domácí Kácha i Fikrt v turnovské brance, se nenudili. Hosté v 7. minutě hráli přesilovku, ale domácí je k zakončení nepustili. I potom byli turnovští v tlaku, ale pozapomněli na Minaříka, který jim ujel a dal první gól domácích. Ve 12. minutě přidal druhý zásah kapitán domácích Holčák a v ochozech bylo veselo. Lípa byla na koni a třetí branka visela ve vzduchu. Bohužel nad kombinací občas převážila individuální snaha a tak stav 2:0 trval. Nápor domácích postupně opadal a místo navýšení náskoku přišel trest. Na 2:1 snížil tři minuty před první přestávkou turnovský Šimůnek.

Hned první minuta druhé třetiny přinesla vyrovnání stavu. Káchu prakticky z nulového úhlu překvapil Hanuš. V 6. minutě šli domácí do čtyř a hosté jejich vyloučení potrestali už po půl minutě. Úděsnou desetiminutovku domácích završili v 29. a 30. minutě Maděra a Hanuš. Po pátém inkasovaném gólu sáhl domácí trenér po oddechovém čase a vyměnil brankáře. Nový muž v českolipské kleci Bohatý se hned měl co ohánět. Domácí se nevzdávali a útočili. Jejich úsilí nezbrzdilo ani vyloučení, i ve čtyřech byli nebezpeční, ale na změnu stavu to nestačilo. Po čtyřiceti minutách prohrávala Lípa 2:5.

Už tři minuty po začátku třetího dějství dostal plán domácích zdramatizovat zápas smrtelnou ránu v podobě šesté branky turnovských. Přesný zásah přidal Duda. Pak začaly strkanice, zejména u domácí branky. Hrálo se 4 na 4, ale ani jeden tým si šance nevypracoval. Českolipská přesilovka v 51. minutě přinesla dvouminutové obléhání Fikrtovy branky, ale změna skóre nenastala. Stejně dopadla i domácí půlminutová přesilovka 5 na 3. Spolehlivě chytající brankáři obou týmů pak již dovedli utkání ke konci a hosté a jejich fanoušci v hledišti mohli slavit zaslouženou výhru.

Českolipské Šelmy poprvé letos padly doma. V tabulce jim patří stále druhé místo, šest bodů za vedoucím Turnovem. Českolipské borce nyní čeká náročný program. Po pátečním souboji doma s Varnsdorfem (od 16:00), zamíří hned v neděli na led Slavoje Liberec. Přijďte podpořit naše hokejisty v honbě za dalšími body.

Branky a nahrávky: 11. Minařík (Preussler, Dvořák), 12. Holčák (Krupička, Křepelka) – 18. Šímůnek Jiří (Maděra, Hujer), 21. Hanuš (Jágr, Duda), 26. Jágr (Hanuš, Šimůnek Jakub), 29. Maděra, 30. Hanuš, 44. Duda (Zákoutský Jan, Jágr)

Vyloučení: 6 – 6

Diváci. 144

Další výsledky 8. kola:

Slavoj Liberec – HC Frýdlant 11:5 (4:4, 4:0, 3:1)

HC Varnsdorf – HC Lomnice n.P. 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)

autor: Pavel Milt

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.