Šance získat body pohasla ve druhé třetině

0 26

HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Již 8. kolem pokračovala o víkendu letošní KLM. Na českolipském stadionu byl k vidění souboj druhého s prvním. Ač zápas vypadal vyrovnaně, Turnov domácím důrazně ukázal, proč se nyní vyhřívá na průběžném prvním místě tabulky.

Začalo se svižně od samého začátku. Oba brankáři, domácí Kácha i Fikrt v turnovské brance, se nenudili. Hosté v 7. minutě hráli přesilovku, ale domácí je k zakončení nepustili. I potom byli turnovští v tlaku, ale pozapomněli na Minaříka, který jim ujel a dal první gól domácích. Ve 12. minutě přidal druhý zásah kapitán domácích Holčák a v ochozech bylo veselo. Lípa byla na koni a třetí branka visela ve vzduchu. Bohužel nad kombinací občas převážila individuální snaha a tak stav 2:0 trval. Nápor domácích postupně opadal a místo navýšení náskoku přišel trest. Na 2:1 snížil tři minuty před první přestávkou turnovský Šimůnek.

Hned první minuta druhé třetiny přinesla vyrovnání stavu. Káchu prakticky z nulového úhlu překvapil Hanuš. V 6. minutě šli domácí do čtyř a hosté jejich vyloučení potrestali už po půl minutě. Úděsnou desetiminutovku domácích završili v 29. a 30. minutě Maděra a Hanuš. Po pátém inkasovaném gólu sáhl domácí trenér po oddechovém čase a vyměnil brankáře. Nový muž v českolipské kleci Bohatý se hned měl co ohánět. Domácí se nevzdávali a útočili. Jejich úsilí nezbrzdilo ani vyloučení, i ve čtyřech byli nebezpeční, ale na změnu stavu to nestačilo. Po čtyřiceti minutách prohrávala Lípa 2:5.

Už tři minuty po začátku třetího dějství dostal plán domácích zdramatizovat zápas smrtelnou ránu v podobě šesté branky turnovských. Přesný zásah přidal Duda. Pak začaly strkanice, zejména u domácí branky. Hrálo se 4 na 4, ale ani jeden tým si šance nevypracoval. Českolipská přesilovka v 51. minutě přinesla dvouminutové obléhání Fikrtovy branky, ale změna skóre nenastala. Stejně dopadla i domácí půlminutová přesilovka 5 na 3. Spolehlivě chytající brankáři obou týmů pak již dovedli utkání ke konci a hosté a jejich fanoušci v hledišti mohli slavit zaslouženou výhru.

Českolipské Šelmy poprvé letos padly doma. V tabulce jim patří stále druhé místo, šest bodů za vedoucím Turnovem. Českolipské borce nyní čeká náročný program. Po pátečním souboji doma s Varnsdorfem (od 16:00), zamíří hned v neděli na led Slavoje Liberec. Přijďte podpořit naše hokejisty v honbě za dalšími body.

Branky a nahrávky: 11. Minařík (Preussler, Dvořák), 12. Holčák (Krupička, Křepelka) – 18. Šímůnek Jiří (Maděra, Hujer), 21. Hanuš (Jágr, Duda), 26. Jágr (Hanuš, Šimůnek Jakub), 29. Maděra, 30. Hanuš, 44. Duda (Zákoutský Jan, Jágr)

Vyloučení: 6 – 6