Loading...
TenisTenisová rodina

Rekreační tenisté v areálu U Ploučnice zakončili letní sezonu, nyní se chystají na zimu

Tenisová sezona v areálu U Ploučnice je minulostí. Obě hlavní mužské soutěže ve dvouhře měly shodného vítěze. Tím se stal suverén sezony Štěpán Skrbek, který v zápasech hraných na dva vítězné sety nezaváhal ani jednou. V rámci závěrečného večírku v sobotu 10. října byly předány trofeje nejlepším aktérům uplynulé sezony.

Po přechodu z areálu na Slovance doznaly soutěže značných početních úprav. Do individuálních soutěží v mužské dvouhře naskočilo oproti předchozím ročníkům více než 50 tenistů, čímž se výrazně zvýšila mezi rekreačními tenisty konkurence. I v tomto těžkém poli dokázal Skrbek obstát a v obou prestižních turnajích – Ploučka cup a Turnaj borců ztratil všehovšudy pouze dva sety. Po zásluze si tak odnesl z rukou pořadatele soutěží Zdeňka Hykše obří domácí buchtu za suverénní jízdu celým ročníkem. Mezi ženami se v individuálních soutěžích dařilo Ireně Martínkové a Jitce Doutnáčové.

Kromě toho se povedlo ve velké míře rozehrát také velice specifické soutěže žen i smíšených párů, které předtím v kalendáři tenisových turnajů určených pro rekreační hráče chyběly. I ty nesly překvapivý úspěch. „Podařilo se nám udržet skvělou partu a rozšířit jí o další členy. Dokázali jsme rozjet soutěže žen a také navázat nové kontakty s dalším tenisovým areálem v Mimoni. Zvládli jsme sezónu ukončit včas a všechny turnaje a soutěže odehrát do závěrečného večírku. Získali jsme prvního sponzora a noví se nám již hlásí. Pro další rozvoj našich soutěží byla tato sezóna naprosto rozhodující,“ byl spokojený zakladatel soutěží Hykš.

Nyní se pole rekreačních tenistů koncentruje na zimní halovou sezonu, která startuje již 7. listopadu mužským turnajem ve dvouhře. Času na regeneraci tudíž v nabitém programu sezony není mnoho. Je zejména potřeba zmínit, že jednodenní turnaje ve dvouhrách, čtyřhrách či smíšených párech jsou otevřeny široké veřejnosti. Je zkrátka zapotřebí nebýt registrovaným hráčem v některém klubu a mít chuť poměřit své síly s dalšími hráči. Nic více ke startu v soutěžích nepotřebujete. Více informací lze nalézt na stránkách www.tenisovarodina.clsport.cz.

Autor: Radek Barkman

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.