Loading...
FotbalHlavníVenkovní

Real Madrid prokázal svou kvalitu i v Zákupech

Už po jedenácté se v Zákupech uskutečnily Fotbalové prázdniny. Zúčastnilo se jich třicet dětí, byla mezi nimi i jedna dívka.

Hned od prvního dne se organizátoři snažili o spojení sportu a zábavy, což by měla být ideální kombinace využití prázdnin pro děti. A nejenom pro ty, co se věnují fotbalu.

Během týdenního fotbalového kempu děti měli velmi pestrý program.
Na místním koupališti si tak účastníci kempu nejenom zaplavali a zadováděli, ale třeba i zahráli plážový fotbal. Při návštěve Liberce si sice opět vyzkoušeli vodu v místním bazénu, ale též v nedalekém Vesci měli možnost zkusit tzv. fotbalgolf.

Během Fotbalových prázdnin se samozřejmě nemohla opomenout ta skutečnost, že se v té době konalo mistrovství světa ve fotbale. Takže shlédnutí televizních přenosů byly prokládány občasným rozdělením do družstev pojmenovaných podle letošních účastníků světového šampionátu. V Zákupech tak byla k viděna mužstva Chorvatska či třeba Portugalska…

Nejenom praxe, ale i občasná teorie je pro každý sport důležitá. Organizátoři pro malé fotbalisty přichystali setkání s Ivou Mocovou, hráčkou AC Sparta Praha, která jim mimo jiné přivezla ukázat pohár pro vítěze ženské nejvyšší fotbalové ligy. To však nebylo jediné zajímavé povídání. Za nadějnými fotbalisty a fotbalistkou se přijeli podívat i hráči z FK Mladá Boleslav, konkrétně Honza Král, Antonín Křapka a Matěj Šimon. „I na klucích z „Bolky“ byla vidět mírná nervozita pod tíhou zodpovědnosti být někomu vzorem,“ podotýká hlavní organizátor kempu Vojta Brož.

Fotbalové tréninky byly vystřídány i jinými sporty, např. se uspořádal florbalový turnaj. „Bylo vidět, že někteří se za děravým míčkem nehoní poprvé a tak jsme se mohli radovat z hezkých gólů.“ Tento v posledních letech velmi populární sport hlavně mezi mladými byl vystřídán třeba nohejbalem.

Své sportovní dovednosti mohli kempaři prokázat i při fotbalovo-sportovní olympiádě.

Když jde o fotbalové prázdniny, nemohlo se zapomenout ani na Ligu mistrů. Takže děti se opět rozdělily do světových (nebo spíše evropských) týmů: Manchester United, Paris Saint Germains, Real Madrid, Arsenal či Chelsea. „Děti jsme rozlosovali do týmů a spustili jsme tuhý boj o každý centimetr kempové palubovky! Akce střídala akci a góly padaly jak na běžícím pásu. Vítězství nakonec urvali hráči Realu Madrid. Jak je vidět, Real vládne všem takovýmto soutěžím.“

Kemp rychle uběhl a většina letošních účastníků se jistě těší už na příští rok.

„Chtěli bychom všem účastníkům poděkovat za přístup a chování během kempu. Budeme se těšit, že se s nimi potkáme i v příštím roce. Jsmě přesvědčeni o tom, že děti si mají po fotbalové sezóně hlavně odpočinout, sportem se bavit, blbnout, dovádět a my věříme, že tohle všechno u nás zažily,“ dodává Vojtěch Brož.

autor: Alex Neugebauer
foto: archív Fotbalové prázdniny

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.