Radek Matějíček: Česká Lípa žije florbalem. A nás to žene vpřed!

0 61

Českolipští florbalisté mají za sebou čtvrtinu sezony, v které si dokázali, že se jako nováček nemusí předem nikoho bát. Se stejnými pocity určitě půjdou i do zítřejšího zápasu s Vítkovicemi. „Naše působení v Superlize zatím hodnotím velice pozitivně,“ říká hráč FBC Radek Matějíček.

Kdyby Vám, Radku, někdo např. před třemi lety řekl: Brzy budeš hrát za Českou Lípu nejvyšší soutěž, co byste si pomyslel?
Pomyslel bych si, že se nám všem splní sen, zahrát si nejvyšší soutěž za naše město. I když už jsme byli několikrát blízko postupu, všechno mělo svůj čas a postoupili jsme asi v té nejméně očekávané sezoně. A teď jsme tam, kde jsme.

A jaká je ta Superliga? Je to opravdu skok vysoko oproti druhé nejvyšší soutěži?
Superliga je opravdu velmi kvalitní soutěž. Určitě to velký skok je oproti druhé nejvyšší soutěži. Větší technická i fyzická vyspělost hráčů, ale i týmové podání, zkrátka ve všech směrech.


Jak zatím celkově hodnotíte působení České Lípy v letošní sezoně?

Naše působení v Superlize zatím hodnotím velice pozitivně. Myslím si, že můžeme být spokojení. A i když máme po šesti odehraných zápasech 8 bodů, musíme stále hru zlepšovat.

Ptal jsem se vašeho kolegy Jakuba Nováka, jak vysoko řadí ve svém osobním žebříčku zápas s Libercem před televizními kamerami. Zeptám se i vás.
Televizní zápas s Libercem řadím hodně vysoko. Přišlo nás podpořit přes 1 300 fanoušků. Zápas byl napínavý až do poslední chvíle. Česká Lípa žije florbalem. A nás to žene vpřed. Vážíme si takové podpory. Zároveň bych chtěl pozvat všechny fanoušky na sobotní zápas proti Vítkovicím.

ptal se Alex Neugebauer

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.