Radek Matějíček: Česká Lípa žije florbalem. A nás to žene vpřed!

0 54

Českolipští florbalisté mají za sebou čtvrtinu sezony, v které si dokázali, že se jako nováček nemusí předem nikoho bát. Se stejnými pocity určitě půjdou i do zítřejšího zápasu s Vítkovicemi. „Naše působení v Superlize zatím hodnotím velice pozitivně,“ říká hráč FBC Radek Matějíček.

Kdyby Vám, Radku, někdo např. před třemi lety řekl: Brzy budeš hrát za Českou Lípu nejvyšší soutěž, co byste si pomyslel?
Pomyslel bych si, že se nám všem splní sen, zahrát si nejvyšší soutěž za naše město. I když už jsme byli několikrát blízko postupu, všechno mělo svůj čas a postoupili jsme asi v té nejméně očekávané sezoně. A teď jsme tam, kde jsme.

A jaká je ta Superliga? Je to opravdu skok vysoko oproti druhé nejvyšší soutěži?
Superliga je opravdu velmi kvalitní soutěž. Určitě to velký skok je oproti druhé nejvyšší soutěži. Větší technická i fyzická vyspělost hráčů, ale i týmové podání, zkrátka ve všech směrech.


Jak zatím celkově hodnotíte působení České Lípy v letošní sezoně?

Naše působení v Superlize zatím hodnotím velice pozitivně. Myslím si, že můžeme být spokojení. A i když máme po šesti odehraných zápasech 8 bodů, musíme stále hru zlepšovat.

Ptal jsem se vašeho kolegy Jakuba Nováka, jak vysoko řadí ve svém osobním žebříčku zápas s Libercem před televizními kamerami. Zeptám se i vás.
Televizní zápas s Libercem řadím hodně vysoko. Přišlo nás podpořit přes 1 300 fanoušků. Zápas byl napínavý až do poslední chvíle. Česká Lípa žije florbalem. A nás to žene vpřed. Vážíme si takové podpory. Zároveň bych chtěl pozvat všechny fanoušky na sobotní zápas proti Vítkovicím.

ptal se Alex Neugebauer

Podobné články