Radek Bekr přivezl z vícebojů medaili.

0 126

O víkendu 13. a 14. ledna byly zahájeny boje o atletické medaile z krajských přeborů libereckého kraje. První přebor patřil chodcům a vícebojařům a atleti AC Česká Lípa nevyšli na prázdno. O bronzovou medaili se v sedmiboji postaral v kategorii mužů Radek Bekr za výkon 2995 bodů. Vytvořil si i dva osobní rekordy, a to v běhu na 60 m časem 7.51 s a v kouli výkonem 10,57 m.

Kategorii dorostenek se v pětiboji umístila jako pátá v krajském přeboru Vendulka Ryšavá výkonem 2886 bodů, a osmá byla ve stejné kategorii Mirka Perutková s 2499 body. Z trojice našich žákyň si nejlépe vedla v pětiboji Anna Středová, která byla v kraji sedmá s 2283 body, devátá byla Nela Mazůrková s 2154 body a jedenáctá Bára Košťálová. která nasbírala 1994 bodů. V kategorii žactva byl osmý Michal Tregler, ten nasbíral v sedmiboji 2010 bodů.

Začátek sedmiboje si střihli i naši úspěšní koulaři Miroslav Špaček a Jan Effler. Jejich hlavním cílem nebylo konkurovat specialistům, ale spíš se připravit na přebor jednotlivců. Po volnějším absolvování běhu na 60 m a skoku do dálky se soustředili na kouli. Míra Špaček v kategorii dospělých poslal 7,25 kg těžkou kouli do vzdálenosti 11,70 m a junior Honza Effler posunul halový oddílový rekord šestikilovou koulí na 13,75 m.

Na start 3000 m chůze nastoupila Alena Svitáková a došla za 22:05,37 čtvrtá a na 5000 m došel Miloslav Sviták pátý za 33:03,74

Nyní již českolipští atleti směřují svoji pozornost k 27. a 28. lednu. V sobotu se koná v Jablonci nad Nisou krajský přebor mužů a žen a v neděli se na start postaví nejmladší žactvo.