Loading...
Pochody

Provodínská štrapanda slaví 40. výročí

Dobrá věc se chválí sama, a tak známou Štrapandu snad ani netřeba představovat. Jak sám název napovídá, jedná se o turistickou akci, tedy šlapat podle vyznačených, různě náročných tras pěkně po svých. V posledních letech byly přidány i stále oblíbenější cyklotrasy, takže šlapat lze nyní i do pedálů. Všechny trasy se každoročně obměňují.

Po dobu své existence změnila Štrapanda několikrát organizátora, žádný ročník ale nevynechala. Ten první zorganizoval Turistický odbor TJ Jestřebí – Provodín v roce 1975. Zúčastnilo se ho 38 účastníků, v roce 1983 jich bylo na startu 1106. Jednou z ´doprovodných akcí´ tak bývá tipování, kolik turistů a cyklistů se právě aktuálního ročníku zúčastní. Tato soutěž již probíhá na stránkách FCB.

V letošním jubilejním ročníku spojili organizátoři tradici s novým programem. Tradiční je směr pochodu – projdete a projedete si místa spojena s romantikou doby Václava II., jenž byl vězněn na Bezdězu, Karla IV., který tam též pobýval a v neposlední řadě Karla Hynka Máchy, po kterém byl zdejší kraj pojmenován. Nový program bude čekat v cíli – kromě tradiční odměny v podobě účastnického listu a opečeného buřtíku je připravena živá hudební produkce, divadelní přestavení, taneční vystoupení a adrenalinová sportovní show.

Jubilejní 40. ročník Provodínské štrapandy se koná v sobotu 13. června 2015 v PROVODÍNĚ.
Prezentace od 8 hod. do 12.30 hod., start i cíl u sportovního areálu (cca 200 m od železniční zastávky Jestřebí). Připraveny jsou trasy pro pěší 10, 22 a 38 km a pro cyklisty 22, 40, 55 a 75 km.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.