Provodínská štrapanda slaví 40. výročí

0 340

Dobrá věc se chválí sama, a tak známou Štrapandu snad ani netřeba představovat. Jak sám název napovídá, jedná se o turistickou akci, tedy šlapat podle vyznačených, různě náročných tras pěkně po svých. V posledních letech byly přidány i stále oblíbenější cyklotrasy, takže šlapat lze nyní i do pedálů. Všechny trasy se každoročně obměňují.

Po dobu své existence změnila Štrapanda několikrát organizátora, žádný ročník ale nevynechala. Ten první zorganizoval Turistický odbor TJ Jestřebí – Provodín v roce 1975. Zúčastnilo se ho 38 účastníků, v roce 1983 jich bylo na startu 1106. Jednou z ´doprovodných akcí´ tak bývá tipování, kolik turistů a cyklistů se právě aktuálního ročníku zúčastní. Tato soutěž již probíhá na stránkách FCB.

V letošním jubilejním ročníku spojili organizátoři tradici s novým programem. Tradiční je směr pochodu – projdete a projedete si místa spojena s romantikou doby Václava II., jenž byl vězněn na Bezdězu, Karla IV., který tam též pobýval a v neposlední řadě Karla Hynka Máchy, po kterém byl zdejší kraj pojmenován. Nový program bude čekat v cíli – kromě tradiční odměny v podobě účastnického listu a opečeného buřtíku je připravena živá hudební produkce, divadelní přestavení, taneční vystoupení a adrenalinová sportovní show.

Jubilejní 40. ročník Provodínské štrapandy se koná v sobotu 13. června 2015 v PROVODÍNĚ.
Prezentace od 8 hod. do 12.30 hod., start i cíl u sportovního areálu (cca 200 m od železniční zastávky Jestřebí). Připraveny jsou trasy pro pěší 10, 22 a 38 km a pro cyklisty 22, 40, 55 a 75 km.