Zdroj: http://clsport.cz/novinky/vytrvalci-se-sebehli-do-kozlovny  •  Vydáno: 1.12.2019 23:10  •  Autor: Admin

Vytrvalci se seběhli do Kozlovny.

Ve středu jsme zaznamenali v České Lípě poměrně vzácný klimatický úkaz. Na Slovance v Kozlovně bylo v ovzduší naměřeno extrémní množství běžců vytrvalců. K tomuto úkazu obvykle dochází na konci podzimu a je způsoben vyhlášením nejlepších běžců Okresní běžecké ligy. Jedná se o soutěž, která byla založena již v minulém století, a kde získávají běžci body za přední umístění v 19 bězích, konaných na Českolipsku. Po poslední běhu, který se koná tradičně v Žandově, se výsledky podtrhnou a sečtou, a nejlepší závodníci obdrží na závěrečném vyhodnocení odměny v podobě dortů a tři nejlepší i tašku s označením ZOD Brniště, který je sponzorem této akce. A je to cena potřebná, neboť ti nejlepší naběhají v trénincích a závodech stovky kilometrů za rok, a jsou tedy po sezoně značně vyhublí. Ředitelem této akce je již od jaktěživa Oldřich Slaměný, který tímto projevil neskutečné vytrvalostní předpoklady a pravou rukou je mu Svahil Dogaru. A právě oni, spolu se zástupcem sponzora Ottou Formanem předávali ceny vítězům jednotlivých kategorií i absolutní patnáctce.

V jednotlivých kategoriích zvítězili Anička Půčková z Jiskry Nový Bor a Bruce Helier z Noviny v kategorii mladšího žactva, Kateřina Petrová z SK Nový Bor a Jakub Pitoňák z Jiskry Nový Bor v kategorii staršího žactva. Dorostenky ovládla multifunkční atletka Vendulka Ryšavá z AC Česká Lípa a vítězný hattrick zajistil pro Jiskru Nový Bor Michal Votýpka v kategorii dorostenců. V kategorii žen si vyběhala vítězství Jana Nováková, startující v barvách AJETO Lindava, a mezi ženami narozenými v roce 1984 a dříve zvítězila českolipská Jana Bartáková, která by si za své zlepšení zasloužila titul skokan roku, kdyby se za OBL uděloval.

Mezi nejmladšími muži obsadil první místo Pavel Souhrada z uskupení Konverzační výběh na Klíč. Není divu, kdo dokáže cestou na tento vrchol konverzovat, musí mít dobré plíce. Mezi čtyřicátníky si nejlépe vedl Tomáš Kolařík zastupující Cyklorenovu Cvikov, Mezi padesátníky posbíral nejvíce bodů další příslušník konverzačního výběhu Vladimír Šrachta. V absolutním pořadí dotáhla své odhodlání zvítězit v této soutěži Vendulka Ryšavá, před novoborskými běžci Michalem Votýpkou a Jakubem Pitoňákem.

Je třeba podotknout, že vyhlášení mělo ještě jednoho vítěze a tím byla přátelská atmosféra, kterou zúčastnění vytvořili, a tak si nelze než přát, aby i v příštím roce dokázal tým lidí okolo Oldy Slaměného přitáhnout na start závodů opět běžce z českolipska, kterých letos bylo zhruba 400 a aby i příští vyhlášení bylo stejně radostné jako letos.

Kompletními výsledky se můžete kochat na stránkách této soutěže, které se nachází na adrese http://oblcl.cz/