Před zraky školáků přivítají florbalisté celek Bohemians

0 47

Netradiční čas a těžký soupeř. To přesně čeká na florbalisty České Lípy v úterní dopoledne. Na zimní stadion totiž přijede mužstvo Bohemians a v sázce jsou další extrémně důležité body v boji o play-off či alespoň o udržení. Školní zápas určený především žákům základních škol začíná v 10:10.

Mužstvo Bohemians je v posledních letech pravidelným účastníkem play-off. Ještě nikdy ve své historii ovšem Klokani nepronikli na stupně vítězů a úspěchy sbírá především zdejší tým žen. V letošním ročníku jsou aktuálně Pražané na sedmém místě tabulky a mají o sedm bodů více než Česká Lípa.
Bohemce se zatím velmi slušně daří na hřištích soupeřů. Přivezla odtud celkem devět bodů, když za plný zisk dokázala vyloupit stadiony Znojma, Sparty či Liberce. Doma navíc Bohemians dokázali sebrat bod Vítkovicím. Mezi horší výsledky určitě patří vysoká porážka 3:8 od Pardubic.

Bodově táhnou tým trenéra Martina Jedličky především David Šimek a Jakub Šárka. Šimek nasbíral za dvanáct zápasů úctyhodných sedmadvacet bodů. Šárka má jen o jeden bod méně. Jedničkou mezi třemi tyčemi je zatím Michal Kotouček, v brance se už během letošního ročníku představil i Ondřej Kratěk. V minulosti hájil barvy Bohemians v Tipsport Superlize současný českolipský brankář Ivan Ponomarev a pro něj bude určitě tento zápas pikantní.

Česká Lípa se podruhé v této sezoně představí na zimním stadionu. Poprvé to bylo v duelu s Libercem, kdy svěřenci trenérky Lenky Bartošové padli v televizním duelu 6:7 po prodloužení. Tentokrát je zápas určen především pro žáky základních škol z okresního města a přilehlých obcí. Vstup je ovšem umožněný i běžným návštěvníkům. Měl by být překonán českolipský rekord v návštěvnosti, který drží právě zmiňovaný zápas s Libercem.

Českolipští ale budou bojovat také o napravení reputace po nevydařeném zápase na Spartě, kde zaslouženě padli vysoko 4:10. „Budeme bojovat především o tři body. Jedna věc je Školní zápas a druhá je boj o důležitou výhru,“ upozorňuje jeden z protagonistů celé akce Štěpán Slaný. V přípravném duelu před sezonou se oba týmy utkaly ve vzájemném souboji a Pražané zvítězili poměrem 9:4. Vstup je jako již tradičně zdarma.

autor: FBC Česká Lípa

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.