Do play-off vstoupili českolipští hokejisté porážkou

0 44

HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 5:4pp (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)

Na českolipské borce čekal v Turnově těžký boj proti vítězi základní části. K vidění byl rychlý a tvrdý hokej, hosté třikrát dotahovali turnovský náskok, ale nakonec nešťastně padli v prodloužení.

Začalo se svižně. Více práce měl gólman Českolipských Bohatý, ale hra se záhy vyrovnala. Lipským patřila pátá a šestá minuta, jejich nápor ale záhy utnulo vyloučení. Domácí přesilovku nevyužili, i po ní byli nebezpeční, stav bez branek drželi bezchybní gólmani. Hosté se dali do útočení, jejich obrana však v 11. minutě neuhlídala rychlý výpad Maděry, který poslal Turnov do vedení. Českolipští dál ohrožovali Kysilkovu branku, domácí naopak vyráželi do nebezpečných brejků. Přesilovka hostí ze 16. minuty patřila k těm slabším, i nadále ale byli hosté aktivnější. A vyplatilo se. 33 vteřin před koncem třetiny se trefil přesně Šesták a vyrovnal na 1:1.

Po pauze domácí špatně střídali a šli do oslabení. Hrálo se dlouhé vteřiny před Kysilkou, gól ale nepadl. Po malé šarvátce před domácím gólmanem se hrálo ve čtyřech na obou stranách. K vidění bylo hned několik zajímavých příležitostí. Na 2:1 pro domácí zvýšil ve 27. minutě bombou od modré Kolmann. Neuběhla ani minuta a díky Žákovi hosté srovnali. Turnovské rychlá odpověď zaskočila a v následujících minutách působili poněkud zaskočeně. Domácí se postupem času vrátili do zápasu a oba brankáři se nenudili. Hosté pak spalovali šanci za šancí. Stav 2:2 vydržel i přes českolipskou snahu i do druhé sirény.

Hned první minuta třetí části přinesla gól domácího Jágra. Nabuzený Turnov přitlačil hosty do defenzívy. Pár šancí měli i Českolipští, předháněli se ale v jejich zahazování. Přísné vyloučení na 2+2 minuty dalo domácím šanci svůj náskok navýšit. Stačilo 17 vteřin a Mizerík překonal Bohatého počtvrté. Došlo na další trest pro hosty a k vidění byla přes minutu trvající přesilovka Turnova 5 na 3. Srdnatě bránící hosté další zásah do Bohatého sítě nepřipustili. Minuty běží a Českolipští jdou do útoku. V 58. minutě nekompromisně napřáhl Žák a rázem domácí vedli již jen o gól. Nápor hostí neuvadal a odměnou jim byl Šestákův gól v předposlední minutě. Pak už zápas dospěl do prodloužení.

Desetiminutové nastavení ve třech proti třem skončilo už po necelých čtyřech minutách. Domácí Mizerík objel Bohatého klec a se štěstím skóroval. Domácí zvítězili a připsali si v sérii první bod.

Odveta se hraje už v pátek 23.2. v 18 hodin na českolipském zimním stadionu. Pokud domácí zvítězí, o vítězi série se rozhodne o den později opět v Turnově. Turnovští vypraví do České Lípy autobus s fanoušky. Věříme, že si nenecháte ujít bitvu o postup do finále letošní sezóny a i vy přispějete k hokejové atmosféře. Šelmy budou vaši podporu potřebovat.

Branky a nahrávky: 11. Maděra (Mizerík), 27. Kolmann (Jágr, Mizerík), 41. Jágr (Hanuš), 51. Mizerík (Jágr, Hanuš), 63. Mizerík – 20. Šesták (Holčák, Bauer), 27. Žák (Bauer, Bulva), 58. Žák, 59. Šesták (Češka, Pulda)

Vyloučení: 4- 5, navíc Zelinger (ČL) 10 minut os. trest Diváci: 272

Sestava HC Česká Lípa: Bohatý – Zelinger, Žák, Bulva, Křepelka, Krupička, Češka, Preussler, Pulda, Minařík, Bauer, Holčák, Šesták

Další zápas semifinále play-off: HC Lomnice – Slavoj Liberec 6:4 (2:1, 2:2, 2:1) /stav série 1:0/

autor: Pavel Milt