Loading...
HalovéHokej

Do play-off vstoupili českolipští hokejisté porážkou

HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 5:4pp (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)

Na českolipské borce čekal v Turnově těžký boj proti vítězi základní části. K vidění byl rychlý a tvrdý hokej, hosté třikrát dotahovali turnovský náskok, ale nakonec nešťastně padli v prodloužení.

Začalo se svižně. Více práce měl gólman Českolipských Bohatý, ale hra se záhy vyrovnala. Lipským patřila pátá a šestá minuta, jejich nápor ale záhy utnulo vyloučení. Domácí přesilovku nevyužili, i po ní byli nebezpeční, stav bez branek drželi bezchybní gólmani. Hosté se dali do útočení, jejich obrana však v 11. minutě neuhlídala rychlý výpad Maděry, který poslal Turnov do vedení. Českolipští dál ohrožovali Kysilkovu branku, domácí naopak vyráželi do nebezpečných brejků. Přesilovka hostí ze 16. minuty patřila k těm slabším, i nadále ale byli hosté aktivnější. A vyplatilo se. 33 vteřin před koncem třetiny se trefil přesně Šesták a vyrovnal na 1:1.

Po pauze domácí špatně střídali a šli do oslabení. Hrálo se dlouhé vteřiny před Kysilkou, gól ale nepadl. Po malé šarvátce před domácím gólmanem se hrálo ve čtyřech na obou stranách. K vidění bylo hned několik zajímavých příležitostí. Na 2:1 pro domácí zvýšil ve 27. minutě bombou od modré Kolmann. Neuběhla ani minuta a díky Žákovi hosté srovnali. Turnovské rychlá odpověď zaskočila a v následujících minutách působili poněkud zaskočeně. Domácí se postupem času vrátili do zápasu a oba brankáři se nenudili. Hosté pak spalovali šanci za šancí. Stav 2:2 vydržel i přes českolipskou snahu i do druhé sirény.

Hned první minuta třetí části přinesla gól domácího Jágra. Nabuzený Turnov přitlačil hosty do defenzívy. Pár šancí měli i Českolipští, předháněli se ale v jejich zahazování. Přísné vyloučení na 2+2 minuty dalo domácím šanci svůj náskok navýšit. Stačilo 17 vteřin a Mizerík překonal Bohatého počtvrté. Došlo na další trest pro hosty a k vidění byla přes minutu trvající přesilovka Turnova 5 na 3. Srdnatě bránící hosté další zásah do Bohatého sítě nepřipustili. Minuty běží a Českolipští jdou do útoku. V 58. minutě nekompromisně napřáhl Žák a rázem domácí vedli již jen o gól. Nápor hostí neuvadal a odměnou jim byl Šestákův gól v předposlední minutě. Pak už zápas dospěl do prodloužení.

Desetiminutové nastavení ve třech proti třem skončilo už po necelých čtyřech minutách. Domácí Mizerík objel Bohatého klec a se štěstím skóroval. Domácí zvítězili a připsali si v sérii první bod.

Odveta se hraje už v pátek 23.2. v 18 hodin na českolipském zimním stadionu. Pokud domácí zvítězí, o vítězi série se rozhodne o den později opět v Turnově. Turnovští vypraví do České Lípy autobus s fanoušky. Věříme, že si nenecháte ujít bitvu o postup do finále letošní sezóny a i vy přispějete k hokejové atmosféře. Šelmy budou vaši podporu potřebovat.

Branky a nahrávky: 11. Maděra (Mizerík), 27. Kolmann (Jágr, Mizerík), 41. Jágr (Hanuš), 51. Mizerík (Jágr, Hanuš), 63. Mizerík – 20. Šesták (Holčák, Bauer), 27. Žák (Bauer, Bulva), 58. Žák, 59. Šesták (Češka, Pulda)

Vyloučení: 4- 5, navíc Zelinger (ČL) 10 minut os. trest Diváci: 272

Sestava HC Česká Lípa: Bohatý – Zelinger, Žák, Bulva, Křepelka, Krupička, Češka, Preussler, Pulda, Minařík, Bauer, Holčák, Šesták

Další zápas semifinále play-off: HC Lomnice – Slavoj Liberec 6:4 (2:1, 2:2, 2:1) /stav série 1:0/

autor: Pavel Milt

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.