Loading...
plavání

Petra Chocová: Na konec zatím nepomýšlím

Ještě několik příležitostí bude mít českolipská plavkyně Petra Chocová na to, aby splnila limit pro letošní olympiádu, která se koná v brazilském Riu. První z nich bude už tento víkend na závodech v Praze.

Máte za sebou vydařené ME v Londýně – finálová účast na padesátce, nejlepší letošní časy i na dalších tratích. Spokojenost?
Pokud bych to měla hodnotit takhle, jak to píšete, tak ano. Já ovšem letěla do Londýna s jedním hlavním cílem a to bylo pokoření limitu A na OH do Ria a to se mi bohužel nepodařilo, takže s mým vystoupením na ME až tak spokojená nejsem.

20160531_082345Kde všude ještě budete mít možnost splnit A-limit pro olympiádu?
O víkendu mě čekají závody v Praze a první víkend v červenci máme MČR v Pardubicích, kde je poslední možnost na splnění limitu. Ještě si tak trochu pohrávám s myšlenkou letět na závody do Barcelony, kde ráda závodím.

Jestli se nemýlím, máte splněný B-limit, co to přesně znamená pro případnou účast v Brazílii?
Mezinárodní federace FINA podle počtu splněných A limitářek (max. 2 za stát) případně doplní startovní pole o závodnice z rozvojových zemí a limitářek B, dle pořadí s největším přiblížením k limitu A. Kolik závodnic budou doplňovat, bych si však nedokázala sama tipnout ani po ukončení nominačního období.

Jak vlastně vidíte dál svou plaveckou kariéru? Jak moc ovlivní, doufejme, vaše účast na olympiádě, to jestli budete pokračovat dál?
Má účast či případná neúčast nijak mou plaveckou kariéru do budoucna neovlivní. Na konec zatím nepomýšlím, ještě chci nějaký čas pokračovat, dokud na to ještě výkonnostně mám.

MSI_0204Pojďme ke klubu PK Česká Lípa. Jaké úspěchy vašich kolegů a kolegyň byste za letošní rok vyzdvihla?
Hodnotit je můžu především za loňský rok, jelikož letos je ty nejdůležitější závody zatím čekají. Za loňský rok by to byly Daryna Naboichenko a Kristýna Erlebachová, které přivezly medaile z MČR i Olympiády dětí a mládeže a Veronika Bláhová, jako medailistka a vítězka poháru jedenáctiletých. Letos věřím na medaile na MČR Dáše i Verče a ostatní z týmu věřím, že budou určitě do top 10.

Neměl by se v nejbližší době konat nějaký závod v České Lípě?
V České Lípě se konají závody tento víkend, který je právě pro naše plavce nominačními na jejich MČR. Já mám sice pátek a sobota závody v Praze, ale v neděli je přijdu podpořit přímo na bazén.

autor: Alex Neugebauer

foto: archív Petry Chocové

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.