Loading...
FotbalHlavníRozhovorVenkovní

Petr Stromecký: Věříme, že se nám to vynaložené úsilí v trénincích vrátí

Získat konečně body nebo alespoň bod by novoborští fotbalisté potřebovali po dnešním domácím utkání s Kladnem, které začíná v půl páté. Středočeši však nebudou lehkým soupeřem, avšak opora Novoborských Petr Stromecký si myslí, že díky odhodlání a i trocha toho příslovečného štěstí by se body získat mohli.

Když nepočítám zápas s Ostrou, tak ostatní prohraná utkání pro vás neskončila nějakým debaklem, co tedy chybí tomu, aby se vám povedlo dotáhnout utkání alespoň na remízu?
Tak skoro všechny góly jsme soupeři připravili sami, ať už to bylo zbrklostí nebo nedůsledností. My se na góly hrozně nadřeme, ale soupeři je darujeme, to si myslím, že nás momentálně hrozně sráží..

Teď vás čeká Kladno. Říkáte si, tak teď už to výjde nebo už se vkrádá do vašich myšlenek třeba určitý pesimismus: To bude asi těžký soupeř…
Tak Kladno je samozřejmě silný soupeř, jdeme do toho zápasu odhodlaní a s trochou štěstí, si myslím, můžeme i zvítězit. Po každé prohře se asi každému z nás honí v hlavě, že jsme na tom špatně a že spadneme, ale každý další nový týden začínáme s tím, že už se nám to vynaložené úsilí v trénincích vrátí a budeme konečně bodovat.

Už nějaký ten pátek hrajete za Nový Bor. Jak vnímáte za ty roky prosazování se vašich dorostenců do mužského kádru?
Tak v Boru jsem v A týmu asi 9 let a za tu dobu asi nejvíce dorostenců trenéři zapracovali, když se spadlo z divize a hrál se zde Krajský přebor. V tu dobu přišlo asi pět dorostenců, kteří se prakticky okamžitě zapracovali do sestavy A mužstva. Nyní už jsou bohužel všichni v jiných klubech. Dnešní doba je asi už někde jinde, až na pár výjimek se mladí už nechtějí prát o místo v sestavě, tak radši chodí do nižších soutěží nebo skončí s fotbalem úplně. My jsme samozřejmě vděční a vážíme si každého mladého, který má elán a chuť hrát fotbal za Nový Bor.

A jak to vypadá s Honzou Brochinským?
S Bróšou počítáme, pokud vše dobře dopadne, už do zimní přípravy. Chybí nám to jeho nasazení a motivace. I když je s námi a pomáhá nám v kabině i na lavičce, tak ale přeci jen na hřišti nám chybí.

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.