Loading...
FotbalHlavníRozhovorVenkovní

Petr Stromecký: Optimismus nám musí zůstat

Takhle si hráči Nového Boru letošní sezonu asi ani v nejhorších snech nepředstavovali. Mají po třinácti kolech jediný bod! „Je to pro nás čím dál těžší situace, ale musíme se s tím nějak poprat, ještě zbývají dva zápasy do přestávky,“ říká hráč Nového Boru Petr Stromecký.


Výsledek 2:3 v posledním zápase s Motorletem Praha napovídá, že to bylo vyrovnané utkání. Bylo to tak ale i co se týká hry?

Utkání bylo vyrovnané i herně. Už při rozcvičce byl vidět laxní přístup hráčů Motorletu, tak jsem si říkal, že nás podcení a taky že ano. Je pravda, že jsme dostali brzo gól a to z dosti zajímavé situace. Rozhodčí písknul pokutový kop, hráč Motorletu si však bral balón a šel kopat roh. V tu chvíli nám všem bylo jasné, že to bude velice obtížné utkání… Inkasovali jsme i druhý gól, který, si myslím, možná padl z ofsajdu, ale to je jen domněnka. Video kupodivu nešlo, takže se na to nepodíváme. Nevzdali jsme to ale a hned první naší šanci využil Halbich krásnou střelou na snížení 2:1. Třetí gól byl opět zvláštní, kdy po jasném šlapáku na našeho stopera hra pokračovala a jejich hráč šel sám na našeho gólmana a proměnil. Po přestávce po ruce domácích ve vápně Halbich proměnil pokutový kop. Z naší strany se hra zlepšila a měli jsme další dvě vyložené příležitosti, ale bohužel zůstaly neproměněné. V 90. minutě po podklouznutí stopera šel sám na brankáře Černý a i když byl v době přihrávky před obráncem Motorletu, obtočil se kolem něj a šel sám na gólmana, pískal se ofsajd. A pak už byl konec zápasu.


Ani jste nestřídali, to vypadá, že s počtem hráčů ve vašem kádru je to horší a horší..

Nestřídali jsme, protože nás bylo v Praze přesně jedenáct. A to nám v poli hrál náš druhý gólman Král, který zahrál výborně. Máme hodně lidí na marodce. Je to pro nás čím dál těžší situace, ale musíme se s tím nějak poprat, ještě zbývají dva zápasy do přestávky.

Když jsem s vámi dělal rozhovor před necelými dvěma měsíci, byl jste po sérii porážek i tak optimista. Jak to vnímáte teď?
Tak nám už nic jiného nezbývá, než zůstat optimističtí a věřit, že se vše otočí. A pokud se podaří v zimě přivést kvalitní hráče a vhodně tak doplnit kádr, můžeme se pokusit o záchranu, ale to bude pořádná dřina. Ale pokud by se nám to povedlo, tak to bychom snad zlomili nějaký rekord. (smích)

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.