Petr Stromecký: Optimismus nám musí zůstat

0 151

Takhle si hráči Nového Boru letošní sezonu asi ani v nejhorších snech nepředstavovali. Mají po třinácti kolech jediný bod! „Je to pro nás čím dál těžší situace, ale musíme se s tím nějak poprat, ještě zbývají dva zápasy do přestávky,“ říká hráč Nového Boru Petr Stromecký.

Výsledek 2:3 v posledním zápase s Motorletem Praha napovídá, že to bylo vyrovnané utkání. Bylo to tak ale i co se týká hry?

Utkání bylo vyrovnané i herně. Už při rozcvičce byl vidět laxní přístup hráčů Motorletu, tak jsem si říkal, že nás podcení a taky že ano. Je pravda, že jsme dostali brzo gól a to z dosti zajímavé situace. Rozhodčí písknul pokutový kop, hráč Motorletu si však bral balón a šel kopat roh. V tu chvíli nám všem bylo jasné, že to bude velice obtížné utkání… Inkasovali jsme i druhý gól, který, si myslím, možná padl z ofsajdu, ale to je jen domněnka. Video kupodivu nešlo, takže se na to nepodíváme. Nevzdali jsme to ale a hned první naší šanci využil Halbich krásnou střelou na snížení 2:1. Třetí gól byl opět zvláštní, kdy po jasném šlapáku na našeho stopera hra pokračovala a jejich hráč šel sám na našeho gólmana a proměnil. Po přestávce po ruce domácích ve vápně Halbich proměnil pokutový kop. Z naší strany se hra zlepšila a měli jsme další dvě vyložené příležitosti, ale bohužel zůstaly neproměněné. V 90. minutě po podklouznutí stopera šel sám na brankáře Černý a i když byl v době přihrávky před obráncem Motorletu, obtočil se kolem něj a šel sám na gólmana, pískal se ofsajd. A pak už byl konec zápasu.

Ani jste nestřídali, to vypadá, že s počtem hráčů ve vašem kádru je to horší a horší..

Nestřídali jsme, protože nás bylo v Praze přesně jedenáct. A to nám v poli hrál náš druhý gólman Král, který zahrál výborně. Máme hodně lidí na marodce. Je to pro nás čím dál těžší situace, ale musíme se s tím nějak poprat, ještě zbývají dva zápasy do přestávky.

Když jsem s vámi dělal rozhovor před necelými dvěma měsíci, byl jste po sérii porážek i tak optimista. Jak to vnímáte teď?
Tak nám už nic jiného nezbývá, než zůstat optimističtí a věřit, že se vše otočí. A pokud se podaří v zimě přivést kvalitní hráče a vhodně tak doplnit kádr, můžeme se pokusit o záchranu, ale to bude pořádná dřina. Ale pokud by se nám to povedlo, tak to bychom snad zlomili nějaký rekord. (smích)