Loading...
Atletika

Petr Stránský 5. na MČR

První březnový víkend patřil MČR staršího žactva v atletice a hostitelem se stala Mekka české atletiky, Ostrava. Již fakt, že se svými výkony nominovali tři závodníci českolipského klubu, byl příjemný. Prvního dne mistrovství se zúčastnili dva naši borci. Ve vrhu 4 kg koulí Petr Stránský a běhu na 800 m Jirka Dlouhý. Jirka si bohužel před týdnem natáhl šlachu na chodidle, a to se nakonec projevilo i na výsledku. Přes velkou bojovnost, která ho zdobí, doběhl ve svém rozběhu poslední. Přitom prvních 500 m se držel na postupových místech. Potom se začal propadat a viditelně kulhajíc doběhl do cíle. Lépe se dařilo Petrovi. Prvním pokusem vrhnul 13,21 m čímž si zajistil postup do finálové osmičky. V šestém pokusu se zlepšil na 13,29 m a obsadil velmi pěkné 5.místo. Oběma klukům patří poděkování za předvedenou bojovnost a reprezentaci našeho klubu.

V neděli nastoupila do koulařského sektoru Anna Středová. Ve vyrovnané soutěži poslala své 3 kg těžké náčiní na metu 10,19 m, a obsadila dobré 14 místa v kvalitní konkurenci se neztratila. Lze předpokládat, že tito talentovaní závodníci zkušenosti, které tento šampionát přináší, zúročí již v letní sezóně, a především při dalším růstu.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.