Loading...
HlavníVenkovní

Petr Müller: Každý z nás se těší na trénink

Tuto sobotu čeká fotbalisty Arsenalu Česká Lípa poslední utkání podzimní části krajského přeboru. Představí se v Sedmihorkách. „Bude to těžký zápas, „říká opora Arsenalu Petr Müller, který v minulém utkání pomohl svému týmu hattrickem k vítězství 6:0.

V posledním zápase proti týmu ze Semil si vstřelil hattrick. Vnímáš to jako svůj nejlepší zápas v českolipském dresu nebo by se našel i jinačí?
Ne, určitě to nevnímám jako nejlepší zápas, vzhledem k našemu a soupeřovu postavení v tabulce to byla pro nás povinnost vyhrát a získat tak další důležité body. Ten hattrick byla taková pěkná odměna. Asi nevyzdvihnu jen jeden zápas, ale minulou sezonu pro nás bylo určitě nejlepší celé tažení pohárem až do konce.

A když to vezmeme celkově, na který zápas ve své dosavadní kariéře nejradši vzpomínáš?
Určitě rád vzpomínám z dorostenecké kategorie na zápasy se Spartou. Pokaždé co jsem někde proti ní hrál, jsem jí dal aspoň jeden gól. Vlastně i můj jediný gól ve 3. lize je za Českou Lípu právě proti Spartě. A samozřejmě rád vzpomínám na všechny zápasy za dorosteneckou reprezentaci.

Do konce podzimní části krajského přeboru zbývá jedno kolo. Arsenal si drží skvělou druhou příčku. Jaké jsou hlavní důvody, že se vašemu týmu daří?
Důvody jsou jednoduché. Scházíme se v dobrém počtu na tréninky. Ty tréninky maji svojí kvalitu a trenéři Šimon s Ladrou vědí, co dělají a jak nás mají řídit. V kabině je skvělá parta, každý z nas se těší na trénink a na zápas. Máme kvalitní tým plný hráčů, kteří si už něčím prošli.

Je tvůj sen zahrát si ještě vyšší soutěž, třeba s Českou Lípou…?
Samozřejmě, ze bych si chtěl s Lípou zahrát vyšší soutěž, bylo by to pěkné, ale sezóna je teprve v půlce, může se stát ještě hodně věcí. O jiném týmu už ani neuvažuju, jsem spokojenej za to, jak to ted všechno je.

Chystáte se třeba s klukama z týmu v neděli do Skalice a podpořit domácí proti Mšenu? Vy jste ve Mšeně remizovali, co na tento tým platí?
Bude to zajímavý zápas a určitě se tam půjde podívat hodně lidí. Určitě i s klukama z týmu půjdeme. Skalice by mohla jako jeden z mála týmů Mšenu body vzít, my ale musíme nejdříve zvládnout těžký zápas v Sedmihorkach a pak až sledovat tenhle. Neřeknu asi, co by na Mšeno platilo, odehráli jsme tam kvalitní zapas, ve kterém jsme měli převahu první půli a Mšeno zase druhou. Maji kvalitní tým, který ztrácet moc nebude.

autor: Alex Neugebauer
foto: Michaela Plešingerová

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.