Pěkné výkony atletů na MČR

0 230

O víkendu 24 a 25 června se v Jablonci nad Nisou sešli nejlepší atleti české republiky v dorostenecké a juniorské kategorii, aby se poprali o tituly mistrů ČR pro rok 2017. Svými kvalitními výkony v průběhu sezóny si řekli o účast i atleti AC Česká Lípa

V sobotu nastoupili ke svému startu koulaři. V kategorii dorostenek dopoledne startovala Michaela Trčová a svým kvalitním výkonem 12,99 m vybojovala pěkné šesté místo.

O dvě hodiny později se do koulařského kruhu postavil dorostenec Jan Effler. Soutěž zahájil osobním a tím i oddílovým rekordem 14,96 m. Tento výborný výkon již zlepšit nedokázal, ale stačil na postup do užšího finále a celkově kvalitní osmé místo na mistrovství ČR.

V neděli nastoupila na trať 3000 m juniorka Adéla Veselá. která časem 11:10.16, obsadila pěkné deváté místo.

Další českolipskou stopu na MČR v Jablonci zanechal Roman Málek, který z komentátorského stanoviště moderoval toto mistrovství a jistě i jeho potěšilo, když mohl nahlásit, že mistryní ČR v trojskoku juniorek se stala vynikajícím výkonem 12,71 m Ivana Reicheltová, úspěšný to odchovanec českolipské atletiky. Stejně tak pěknou zprávou bylo druhé místo juniorky Nikity Melzerové, která reprezentuje Jiskru Nový Bor.

Nyní se někteří českolipští atleti představí doma v pátek 30. 6. na tradičním běžeckém závodu, v hodinovce a dvanáctiminutovce. Startuje se v 18,00 hod a českolipští atleti se těší na vaše povzbuzování.

Tagged with:

Podobné články