Ondřej Chour na MČR třetí!

0 118

O víkendu se v Třinci konalo Mistrovství ČR mužů a žen. Na start běhu na 15000 m se postavil i běžec ASC Česká Lípa Ondřej Chour. Vítězství v tomto běhu vybojoval velký talent České atletiky Filip Sasínek. Nás ale potěšilo skvělé 3. místě Ondry v letošním nejlepším čase 3:51,61 min! což je již třetí medaile z mistrovství ČR, kterou ve své kariéře vybojoval. Dobře si vedla i diskařka Veronika Süssneová, která výkonem 45,02 m obsadila 5. místo.

V sobotu se konal v Jablonci nad Nisou krajský přebor staršího žactva. Na kterém se představili nástupci našich výborných dospělých atletů. Naše výprava si odvezla celkem 9 cenných kovů, jeden oddílový rekord a několik osobních rekordů. Nejlépe se vedlo Petrovi Stránskému, který získal titul krajského přeborníka v hodu oštěpem 42,93 m a k němu přidal ještě dvě druhá místa. Jedno vybojoval ve skoku dalekém výkonem 567 cm a druhé v běhu na 100 m překážek, kde výkonem 14,95 s dokonce posunul svůj oddílový rekord. Tři medaile vybojovala i Vendulka Ryšavá a Dominika Širlová. Vendulka dvě druhá místa v běhu na 800 m časem 2:30,86 min. a v běhu na 150 m za 20,04 s. Dominika byla druhá v hodu diskem výkonem 22,80 m a třetí ve vrhu koulí za 9,82 m. Obě dvě závodnice ještě pomohly štafetě na 4x60m k zisku třetího místa. Pěkný nejlepší osobní výkon 2:17,39 min zaznamenal stále se lepšící Jirka Dlouhý v běhu na 800 m.
Tuto středu čeká starší žáky druhé kolo krajského přebor družstev.