OBL odstartovala v Novém Boru

0 152

39. ročníkem Běhu sídlištěm Západ odstartoval v neděli 19. března další ročník Okresní běžecké ligy. Novoborští atleti se tradičně zhostili svého úkolu dobře, “spíkr“ Boris Doškář chrlil informace i rozhovory, mimo jiné i s ředitelem OBL Oldou Slaměným a závodníci závodili, seč jim síly stačili. Na start se také tradičně postavila skupina atletů našeho oddílu a nejednalo se o symbolickou účast.

Na 300 m dlouhé trati obsadil druhé místo v kategorii přípravka II Antonín Kříž v čase 1:02,5 min. Na stejné trati v přípravce I zvítězil Vojtěch Novák za 52,5 a druhý byl Jonáš Samek za 53,3. Mezi mladšími žáky doběhl 3. Štěpán Pícha, který zdolal 1300 m za 4:38,2 min a ve stejné kategorii dívek vyhrála Lucie Peškařová výkonem 4:57,3 min. Starší žactvo soutěžilo na trati 2200 m dlouhé.  Druhé místo zde patřilo Petrovi Stránskému v čase 08:16,3 a třetí Jiřímu Dlouhému za 08:32,0 min. Druhá byla také starší žákyně 3 Barbora Košťálová cílem proběhla za 09:31,0 min.

Stejnou trať běžely i dorostenky. Vítězství pro naše barvy získala Dominika Stránská časem 09:30,9. Druhé místo obsadil dorostenec David Stoja, který absolvoval, stejně jako juniorské a mílařské kategorie, 3100 m, a potřeboval na to 11:23,2 min. Juniorky vyhrála Štěpánka Bisová za 12:27,0 min a třetí místo přidala Veronika Pröllerová za 16:25,3 min. V kategorii muži mílaři byl první Patrik Stupka za 10:55,4 min.

Vytrvalci a vytrvalkyně se postavili na start trati, která měřila 9500 metrů. V kategorii muži A stanul na třetím stupínku Tomáš Třešňák v čase 35:39 min, padesátníky vyhrál Petr Louda za 37,05min. a kategorii šedesátníků ovládl Zdeněk Bufka za obdivuhodných 38,51 min. V kategorii žen doběhla druhá Adéla Veselá v kvalitním čase 39:12,0 min.

Tuto neděli dostanou slovo výškaři na tradiční Zákupské laťce a 2. dubna pokračuje OBL v Sosnové, kde budeme pořádat tradiční jarní běh.