Novoborský mládežnický šach míří do 1. ligy

0 129

V DDM Smetanka v Novém Boru vyvrcholil uplynulý víkend posledními třemi koly přebor žákovských družstev Libereckého kraje. Za účasti dvanácti pětičlenných týmů se celkovým vítězem a postupujícím do mládežnické 1. ligy stal A-tým Novoborské šachové akademie.

Celkem čtyři týmy reprezentovaly Novoborskou šachovou akademii v letošním ročníku Krajského přeboru žákovských družstev. „První družstvo bylo sestaveno s cílem konkurovat tradičně nejsilnějším týmům z Libštátu a Liberce,“ uvedl vedoucí novoborské mládeže Michal Mach. Příležitost dostali již ostřílení Filip Draboň, Vladimír Křížek, Kryštof Hofman, Václav Paulus a Julián Přenosil, kteří v konečném součtu uhráli senzační výsledek. Soutěží prošli s bilancí 10 výher a 1 remízy a vybojovali postup do mládežnické 1. ligy. Nejlepší individuální výkony zaznamenali Kryštof Hafman (11/11b.) a Julián Přenosil (10/10b.).

Zbylá tři družstva Novoborské šachové akademie obsadila šesté, sedmé a deváté místo. Výsledky Jakuba Doubka 7,5/10b, Jakuba Volenece 6/9b nebo Jana Suchardy 6/8b patřily k nejlepším.

autor: Petr Boleslav

šachy15 šachy14 šachy13 šachy12 šachy11

Tagged with:

Podobné články

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.