Kategorie: Novinky

Úspěšná halová sezóna Atletů

Atletická sezóna atletů, nepočítáme-li veterány, v podstatě skončila. Sice bude ještě několik mládežnických nebo regionálních závodů, to podstatné, tím že bylo odloženo o rok halové mistrovství světa, které mělo být v Číně, se již konalo.

Pro většinu Českých atletů bylo tedy vrcholem mistrovství ČR a je potěšitelné, že výraznou stopu v těchto soutěžích zanechali i atleti českolipští. Nejvíce bylo vidět Michaelu Trčovou, která 16. února s více než metrovým rozdílem zvítězila ve vrhu koulí mezi juniorkami vynikajícím výkonem 14,21 m a již následující víkend se poprvé prosadila na stupně vítězů i mezi ženami, když rozšířila svoji sbírku medailí z MČR o bronz.

Další medaili přivezla z mistrovství ČR žactva v Praze Kateřina Hadravová. 29. února si připnula na svůj dres číslo 13 a díky bojovnému výkonu doběhla v běhu na 1500 na druhém místě, v novém osobním a oddílovém rekordu 4:52,76 min.

Medaile se očekávala i od talentovaného dorostence Petra Stránského. Bohužel na MČR ve vícebojích zůstal jedno místo za stupni vítězů a v běhu na 60 m překážek mu těsně uniklo osmičlenné finále. Talent Petr bezesporu má, podmínky také, tak věřme, že se medaile dočkáme v letní sezóně.

Svůj talent potvrdil i vytrvalec Tomáš Knejzlík, který v běhu na 3000 m vylepšil časem 10,03,75 min oddílový rekord a vybojoval na mistrovství ČR žactva sedmé místo. Příjemným překvapením byly výkony staršího žáka Štěpána Píchy, který udělal v poslední době výrazný pokrok a obsadil deváté místo na MČR ve vícebojích a také ve skoku o tyči.

Deváté místo patřilo i všestranné juniorce Vendulce Ryšavé, která zaběhla v běhu na 3000 m výborný čas 10:46,17 min. MČR žactva se zúčastnila i Amálka Lorenzová, která se také stále lepší a letos již vylepšila svůj výkon ve skoku vysokém na 165 cm čímž se stejně jako všichni ostatní účastníci letošního MČR stala držitelkou oddílového rekordu své kategorie a na šampionát jela s nadějí na přední umístění. První mistrovství Amálce nevyšlo úplně podle představ, když obsadila 14 místo, ale v poslední měsících předvedla, že má velký talent a bojovné srdce, takže i od ní se jistě můžeme těšit na špičkové výkony.

Zajímavostí je i to, že si na MČR dospělých rozšířil svoji bohatou medailovou sbírku i českolipský odchovanec, nyní závodník Škody Plzeň, Josef Adámek, když vybojoval ve skoku vysokém třetí místo.

Řadu dobrých výkonů bychom našli i u dalších závodníků, a tak atleti mohou hledět s optimismem do dalších měsíců.

Vydáno: 1.3.2020 23:35 |