Kategorie: Novinky

[Střelba] Manušicím vévodil olympijský vítěz

O víkendu 24. a 25. 8. se v Manušicích střílel jeden z největších střeleckých závodů sezóny Memoriál Gerdy a Libora Kůrkových. Více jak 120 závodníků se sjelo z celé České republiky utkat ve třech disciplínách. Závod byl zároveň i krajským přeborem a sledovaným českou reprezentací.

Celému závodu dominoval Matthew Emmons, olympijský vítěz z Athén a medailista u dalších Olympiád, který vyrovnal rekord střelnice nástřelem 599 bodů v disciplíně LM60 a stal se absolutním vítězem celého závodu. Navíc přidal i vítězství v disciplíně 3x20 s 588 body.

V silné konkurenci se dařilo i Manušickým. Ondřej Bílek si skvěle poradil s nejtěžší disciplínou, nástřelem 1144 se stal vítězem LM3x40 a současně přeborníkem kraje. Přidal ještě 7. místo v disciplíně LM60 v leže. V ženách se dařilo Michaele Širlové, která obsadila druhou příčku v disciplíně SM60 a stala se přeborníkem kraje. K úspěchům SSK Manušice můžeme přiřadit výsledky odchovankyně klubu Karolíny Brabcové, která nenechala nikoho na pochybách, že patří do vrcholového sportu, a nástřelem 587 bodů a 1166 bodů vyhrála obě disciplíny SM60 i SM3x40. K oceněným titulem krajský přeborník se přidala i manušická Šárka Hubená v disciplíně SM3x40.

„Díky finanční podpoře města Česká Lípa získává tento závod větší a větší popularitu a v letošním roce jsme museli již mnoho závodníků odmítnout z důvodu kapacity“ konstatuje Aleš Stupka ředitel závodu „snažíme se, aby závod byl pro závodníky zajímavý na patřičné střelecké úrovni, což dokazuje, že si ho státní reprezentace vybrala za sledovaný závod.“

Autor: Aleš Stupka

Za autorská práva k fotografiím zodpovídá autor článku - Aleš Stupka (astupka@post.cz)

Vydáno: 31.8.2019 1:00 |