Kategorie: Novinky

Ani v říjnu atleti nezaháleli

Atleti se usilovně připravují na další sezónu a příslušníci většiny disciplín nezávodí. To však neplatí o vytrvalcích, kteří stále běhají. V říjnu máme za sebou také další dva závody OBL. 12. října se konal tradiční červený okruh v Doksech a v tomto termínu se zde připravuje na podzimním soustředění mládež z AC Česká Lípa. To bylo znát i na výsledcích. V přípravce II Zvítězila Linda Vobrová, před Antonií Novákovou, Ve stejné kategorii chlapců byl třetí Tobiáš Neumann, V přípravce I proběhla druhá Amálie Knesplová mezi dívkami a Antonín Kříž mezi chlapci, třetí zde byl Antonín Knespl. Druhé a třetí místo vybojovali i mladší žákyně Amálie Lorenzová a Anna Černínová, třetím mladším žákem byl Jonáš Samek a stejně se umístil i starší žák Štěpán Pícha.

Na žlutém okruhu, který měří 3,8 km zvítězil rozjetý Jan Karko, a na třetí místo vystoupal Patrik Stupka. Na Hlavní trati, Červeném okruhu, který měří takřka 10 km byl v kategorii D druhý nestárnoucí Oldřich Slaměný. V kategorii dorostenek, která běžela stejnou trať, obsadila 2. místo Marie Mitáčová.

Týden na to, 19. října startovali naši závodníci na běhu okolo Lemberka. Radost nám zde dělaly především starší kategorie.  V dorostenkách, na trati 2500 m opět nenašla přemožitelku suverénní Vendulka Ryšavá a na stupně ji doprovodila třetí Marie Mitáčová. V běhu na 5000 m, proběhli cílem na prvních třech místech závodníci AC Česká Lípa. V kategorii mužů vyhrál Jan Karko před Patrikem Stupkou. Třetí přeběhla cílovou čáru Adéla Veselá, která tím zvítězila v kategorii žen.

Podobné to bylo i na trati 10000 m. Zde zvítězil Petr Cmunt před Romanem Mazůrkem, nejvyšší stupeň mezi ženami obsadila Štěpánka Bisová a nejvýše vystoupal v kategorii nad 60 let i Zdeněk Bufka, čerstvý veteránský mistr ČR v maratonském běhu. Ve veřejném běhu doběhl druhý talentovaný žák Jonáš Samek.

Pokud se podíváme na absolutní pořadí dva závody před koncem OBL, vidíme na čele Vendy Ryšavou, jedenáctý je Zdeněk Bufka, patnáctý Jan Karko, dvacátý čtvrtý Patrik Stupka a místo za ním je Marie Mitáčová. Další body si mohou připsat již tuto sobotu 2. listopadu v Sosnové.

Nezávodí jen vytrvalci. Na veteránském mistrovství ČR v klasickém pětiboji byla 24. října třetí Alena Bouchnerová, závod se konal v Praze a výborné je i třetí místo Patrika Stupky mezi „Gladiátory“ 20.10 v Praze.

I přes kvalitní výkony jde v tomto období především o přípravu na nadcházející sezónu. Věřme, že se českolipským atletům vydaří.

Vydáno: 1.11.2019 14:23 |