Loading...
AtletikaHlavníVenkovní

Na konci července se uskuteční další ročník Vrhačské tour

Pravidelným atletickým kláním se už v posledních letech stalo setkání vrhačů na českolipském vrhačském stadionu, který se nachází nedaleko Městského stadionu.  „Letos se můžeme těšit zejména na neustále se lepšící českolipské vrhačské talentky, kterými jsou Kristýna Čechlovská a Veronika Süssnerová,“ říká hlavní pořadatel Gustav Süssner.

Základní otázka – kdy se koná letošní tour a jaký je přesný program.
Letošní českolipský závod vrhačské tour se koná poslední červencovou sobotu (25.7.) od 10.00 hod. s předpokládaným koncem závodů kolem 14.30 hod.

10.00  hod kladivem  mužské složky 

10.00  vrh koulí  ženské složky 

11.00   hod kladivem  ženské složky 

11.00    vrh koulí  mužské složky 

12.00    hod diskem  ženské složky

12.00    hod oštěpem  mužské složky 

13.00    hod oštěpem  ženské složky 

13.00    hod diskem  mužské složky

Dochází k nějakým změnám v disciplínách?
Disciplíny jsou tradiční vrhačské. Ty jsou klasicky čtyři v mužské i ženské kategorii (koule, oštěp, disk a kladivo).

Jak byste zatím zhodnotil ty předešlé ročníky. Jaká byla původní představa a jak se to zatím vyvíjí?
Představa vrhačské tour, s jejíž myšlenkou přišel Míra Vachuta z Ústí nad Labem, byla postupně nabídnout českým, ale i zahraničním vrhačům zajímavou dlouhodobou soutěž, kde by si mohli poměřovat výkony a ti nejlepší za ně byli i dobře odměněni. Proto se u nás objevili naší špičkoví vrhači jako Lukáš Melich, Jan Marcell, Igor Gondor, oštěpaři Petr Frydrych či Jakub Vadlejch, ale i naše nejlepší diskařka Věra Cechlová. Postupně se s našimi finančními možnostmi naše představy uskromnily a závod jsme pojali jako možnost ukázat se především našim nejlepším českolipským vrhačům v konfrontaci s nejlepšími ze severočeského regionu a vždy přijede i nějaké zajímavé jméno z české špičky. Dá se říct, že v uplynulých ročnících byly vidět vždy velmi dobré výkony a hlavní magnetem pro závodníky, kteří se vrací, je příjemná atmosféra na vrhačském stadionu.

Na které zajímavé závodníky se můžeme těšit? Mohl by se zase někdo pokusit o limit na MS?
Letos se můžeme těšit zejména na neustále se lepšící českolipské vrhačské talentky, kterými jsou Kristýna Čechlovská a Veronika Süssnerová, které skončily na nedávném mistrovství republiky dospělích na sedmém a osmém místě v hodu diskem a chystají se ovládnout i blížící se mistrovství republiky do 22 let, kde by si to měly obě rozdat o titul. Kristýna už jeden letošní titul vlastní z dorostenecké kategorie. Z absolutní české špičky dorazí možná právě letošní mistryně republiky z disku, Eliška Staňková. O limit na MS k nám nikdo bojovat nepřijede, protože podmínky se zpřísnily a Česká Lípa mezi mítinky, kde může být limit splněn, nepatří.

autor: Alex Neugebauer

foto: Milo Sviták

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.