Loading...
FlorbalHalové

Muži statečně vzdorovali Tatranu, přesto padli 4:7

Pátá porážka v řadě, tentokrát však při o poznání lepším výkonu. I tak by se dal charakterizovat výkon České Lípy proti velkému favoritovi Tatranu Střešovice. Severočeši ve výjezdním utkání v Plzni kousali, čtyřikrát se přiblížili na rozdíl jediné branky, ale nakonec si domů nevezou žádný bod.

Úvod utkání přitom povedený nebyl a škarohlídi možná začali větřit další debakl. Už na konci třetí minuty totiž překonal Ponomareva Slavík, o pár desítek vteřin později se prosadil také Kolísko. Jenže pak putoval na trestnou lavici Deutsch a přesilovku dokázal velmi rychle využít po osvědčené souhře Jaromír Ekl.

Nicméně i v dalším průběhu první části hry tahala Česká Lípa za kratší konec. Třetí gól Tatranu přidal v desáté minutě Meliš. Jenže pak se hra začala vyrovnávat a hosté se čím dál více osmělovali. Ideálně to dokumentoval Hřebřina, který se prosmýkl podél pravého mantinelu a střelou na vzdálenější tyč dokázal překonat jinak výtečného brankáře Rebra.

Druhá třetina patřila jednoznačně florbalistům České Lípy. Bohužel se však z vítězství v ní radoval soupeř. Dvě obrovské šance nevyužil Jakub Novák, přičemž při té první dokonce Rebro vyrazil jeho pokus na tyč. Naopak na druhé straně využil rychlého brejku milimetrově přesnou střelou teprve patnáctiletý Filip Langer.

Jenže ani ve třetí třetině se svěřenci Lenky Bartošové nevzdali. Křídla jim narostla poté, co Jansa z předbrankového prostoru dokázal snížit. Brzy však navýšil náskok Střešovic pohotový Slavík, který ale dostal před brankou spoustu volného prostoru a dorazil míč za Ponomareva. Ani tato trefa ale neznamenala definitivní rozhodnutí. Perfektní střelou o tyč totiž opět snížil Jirsa.

V době, kdy se Česká Lípa měla nadechovat k závěrečnému náporu, se do hry zapojil na poslední minuty také Štěpán Slaný. Hosté si vytvořili několik dobrých možností k vyrovnání, ale žádnou z nich neproměnili. Necelé dvě minuty před koncem tak přišlo rozhodnutí. Po podklouznutí soupeře nejprve zazdil přečíslení tři na jednoho Jirsa, zároveň však namazal Kreysovi, jenž po rychlém průniku trefil přesně k tyči. V závěrečné power-play pak ještě stejný hráč pečetil výsledek gólem přes celé hřiště.

Po dlouhé době však nováček Superligy předvedl vynikající výkon a bude ho chtít zcela určitě potvrdit i ve veledůležitém zápase proti Ústí nad Labem, které se odehraje v pátek 15.12.2017 od 19:00 v českolipské sportovní hale. Vstupné je jako již tradičně zdarma.

Tatran Teka Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:4 (3:2, 1:0, 3:2)
Branky: 3. a 48. Slavík , 5. Jak. Kolísko, 10. Meliš, 34. Langer, 59. a 60. Kreysa – 5. Ekl, 18. Hřebřina, 47. Jansa, 52. Jirsa.
Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:25. Diváci: 517. Hráno v Plzni.

autor: FBC Česká Lípa

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.