Loading...
Florbal

Muži se pokusí oloupit úřadujícího šampiona z Chodova

Další extrémně těžký oříšek čeká na florbalisty České Lípy. Už v pátek 19. ledna totiž přivítají ve své sportovní hale mužstvo úřadujícího šampiona České republiky, celek Chodova. Severočeši tak zakončí sérii tří zápasů proti mužstvům z absolutního čela tabulky.

Ač na druhém místě tabulky, Chodov je na tom ze všech celků letošního ročníku reálně nejlépe. Pražané totiž prohráli pouze jeden zápas. Mají oproti vedoucí Mladé Boleslavi jeden zápas k dobru a platí tak letos za největšího favorita soutěže. Celek z jihu Prahy ovládl dvě po sobě jdoucí superligová finále v letech 2016 a 2017.

Tým v letošní sezoně táhnou z hlediska produktivity zejména Tom Ondrušek a Marek Vávra. Oba dva doposud nasbírali 45 kanadských bodů. Právě Ondrušek je s třiceti brankami navíc druhým nejlepším střelcem celé soutěže. V týmu působí i obránce Martin Pražan, který kdysi působil v českolipské juniorce hrající v sezoně 2011/12 extraligu.

Gólmanskou jedničkou ve výběru Chodova je v letošní sezoně Jan Barák. Ve statistice měřící úspěšnost zásahů je na třetím místě za Radovanem Michajlovičem a vedoucí Davidem Rytychem. Společně s Mladou Boleslaví je na tom Chodov v počtu inkasovaných branek nejlépe. V posledním zápase si navíc zastřílel na palubovce jiného nováčka z Ústí nad Labem, kde zvítězil 10:4.

Česká Lípa je aktuálně na jedenáctém místě tabulky. Pořád to však má na deváté mužstvo tabulky, kterým je Liberec, velmi blízko. Přesně jsou to dva body. Přívětivý los v závěru soutěže by mohl přinést záchranu už po základní části, souboj s Chodovem navíc bude posledním duelem proti celkům z elitní trojky. První vzájemné měření sil ze zápasu na Jižním městě opanovali domácí vysoko 10:3. Jednou se Českolipští utkali s Chodovem i loni v poháru, to však v oslabené sestavě nestačili vysoko 1:18.

„Chodov bude stejně těžký soupeř, jako byly poslední dva týmy. Takže příprava byla stejná. My hlavně víme, že nás mnohem důležitější zápasy čekají až od dalšího kola. Takže už směrujeme některé herní prvky k dalším zápasům,“ věří trenérka Lenka Bartošová. „Pro záchranu děláme a ještě uděláme maximum,“ doplňuje.

Vstupné je jako již tradičně zdarma, přijďte proto podpořit českolipské bojovníky v honbě za překvapením!

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.