Michal Šrámek: Vystoupení v českém poháru zatím hodnotím se smíšenými pocity

0 72

V podstatě víkend co víkend se českolipský kanoista Michal Šrámek účastní nějakého závodu. Nyní o víkendu ho čeká český pohár v Roudnici nad Labem.

Máte za sebou evropský pohár v německém Augsburgu. Dvakrát jste byl na pódiu, takže naprostá spokojenost?
Evropský pohár bylo první větší porovnání formy, jak jsme na tom. Více méně jsme spokojení, v kvalifikačních jízdách se nám podařilo porazit úřadující mistry světa. Sice po oba dny se nám to nepovedlo zopakovat i ve finále, ale druhé a třetí místo je dobré před koncem domácí nominace do reprezentace pro otestování formy. (úsměv)

Teď o víkendu se koná český pohár v Roudnici. Prý dokonce patříte mezi pořadatele. Co to vše obnáší?
Ano, tento víkend 16.-17.5. pořádá SK Kanoistika Česká Lípa v Roudnici nad Labem ČP a MČR ve sprintu a je i pravda, že jsem jeden z hlavních pořadatelů tohoto závodu. Obnáší to připravit závodiště, zázemí pro závodníky i činovníky závodu. Oba víkendové dny jsou zároveň i nominační závody na ME i MS.

šrámek 1šrámek2

Jak zatím jinak hodnotíte svá vystoupení v českém poháru?
Vystoupení v ČP zatím hodnotím se smíšenými pocity. Jeli jsme pět závodů v klasickém sjezdu a jeden sprint. V jednom „klasiku“ se nám podařilo urvat 3. místo, kterého si cením, protože to je možná důležité umístění k postupu na ME. První sprint se nám moc nepodařil, byli jsme až na 4.místě, takže ztrátu v nominaci budeme dohánět teď v Roudnici nad Labem.
ptal se Alex Neugebauer

Foto: Jan Homolka

Podobné články