Loading...
HlavníKanoistikaVenkovní

Michal Šrámek: Vystoupení v českém poháru zatím hodnotím se smíšenými pocity

V podstatě víkend co víkend se českolipský kanoista Michal Šrámek účastní nějakého závodu. Nyní o víkendu ho čeká český pohár v Roudnici nad Labem.

Máte za sebou evropský pohár v německém Augsburgu. Dvakrát jste byl na pódiu, takže naprostá spokojenost?
Evropský pohár bylo první větší porovnání formy, jak jsme na tom. Více méně jsme spokojení, v kvalifikačních jízdách se nám podařilo porazit úřadující mistry světa. Sice po oba dny se nám to nepovedlo zopakovat i ve finále, ale druhé a třetí místo je dobré před koncem domácí nominace do reprezentace pro otestování formy. (úsměv)

Teď o víkendu se koná český pohár v Roudnici. Prý dokonce patříte mezi pořadatele. Co to vše obnáší?
Ano, tento víkend 16.-17.5. pořádá SK Kanoistika Česká Lípa v Roudnici nad Labem ČP a MČR ve sprintu a je i pravda, že jsem jeden z hlavních pořadatelů tohoto závodu. Obnáší to připravit závodiště, zázemí pro závodníky i činovníky závodu. Oba víkendové dny jsou zároveň i nominační závody na ME i MS.

šrámek 1šrámek2

Jak zatím jinak hodnotíte svá vystoupení v českém poháru?
Vystoupení v ČP zatím hodnotím se smíšenými pocity. Jeli jsme pět závodů v klasickém sjezdu a jeden sprint. V jednom „klasiku“ se nám podařilo urvat 3. místo, kterého si cením, protože to je možná důležité umístění k postupu na ME. První sprint se nám moc nepodařil, byli jsme až na 4.místě, takže ztrátu v nominaci budeme dohánět teď v Roudnici nad Labem.
ptal se Alex Neugebauer

Foto: Jan Homolka

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.