Michal Šrámek: Stružnická peřej byla vydařeným závodem

0 130

Kanoistická sezona už naplno začala, o čemž se mohli její milovníci přesvědčit předminulý víkend na tradičních závodech ve Stružnici. „Byla to dobrá generálka před závody ČP žáků, které budeme hostit v červnu,“ říká organizátor, trenér, ale především závodník Michal Šrámek, který se o víkendu zúčastnil závodu u Tanvaldu na řece Kamenice.

Co vám ukázal první závod?

První závody nám toho moc neukázaly, jely se první dva závody ČP. Oba závody byly v klasickém sjezdu, na který se moc nepřipravujeme, ale sobotní závod byl MČR a kvalifikací na ME. V obou závodech jsme byli na 5. místě. Jako základ na rozjetí nominace docela dobré, nominačních závodu bude šest, polovina klasicky sjezdy a polovina ve sprintu. V celkové nominaci se počítají 4 nejlepší výsledky. Náš hlavní útok probojovat se v nominaci na ME přijde až ve sprintove části nominace…

Co vás čeká v nejbližších týdnech?

V nejbližších týdnech mě a parťáka Lukáše Tomka čekají každy víkend závody, seriál ČP pokračuje ve Špindlu, tam jsou také dva klasické sjezdy a nedělní závod zase nominace. Další týden závod na Cenkově Pile, tam už se pojede i jeden závod ve sprintu. Pak přijde na řadu první mezinárodní závod, jedeme do Augsburgu na EP ve sprintu, tam nás čekají dva závody a týden potom se jede zase závod ČP, tentokrát v Roudnici nad Labem a to dva sprinty. Tím se uzavře nominace na ME i na MS. Závody v Roudnici pořádá náš oddíl SK kanoistika Česká Lípa.

Vraťme se ještě k Stružnické peřeji? Jak byste zhodnotil tento závod z pohledu organizátora, závodníka i trenéra?

Stružnická peřej byla z organizačního hlediska vydařeným závodem, přálo nám počasí, bylo dostatek vody a závodníků k nám přijelo něco kolem 150. Byla to dobrá generálka před závody ČP žáků, které budeme hostit v červnu. Z role závodníka jsem si to také v rámci možností užil, rád jsem si zase zazávodil na slalomové lodi. Stružnická peřej byla zároveň i krajským přeborem, kde naš oddíl dominoval, akorát na kajaku nevyhrál člen SK kanoistika Česka Lípa.

ptal se Alex Neugebauer

Foto: Jan Homolka

Podobné články