Loading...
HlavníKanoistikaVenkovní

Michal Šrámek: Stružnická peřej byla vydařeným závodem

Kanoistická sezona už naplno začala, o čemž se mohli její milovníci přesvědčit předminulý víkend na tradičních závodech ve Stružnici. „Byla to dobrá generálka před závody ČP žáků, které budeme hostit v červnu,“ říká organizátor, trenér, ale především závodník Michal Šrámek, který se o víkendu zúčastnil závodu u Tanvaldu na řece Kamenice.

Co vám ukázal první závod?

První závody nám toho moc neukázaly, jely se první dva závody ČP. Oba závody byly v klasickém sjezdu, na který se moc nepřipravujeme, ale sobotní závod byl MČR a kvalifikací na ME. V obou závodech jsme byli na 5. místě. Jako základ na rozjetí nominace docela dobré, nominačních závodu bude šest, polovina klasicky sjezdy a polovina ve sprintu. V celkové nominaci se počítají 4 nejlepší výsledky. Náš hlavní útok probojovat se v nominaci na ME přijde až ve sprintove části nominace…

Co vás čeká v nejbližších týdnech?

V nejbližších týdnech mě a parťáka Lukáše Tomka čekají každy víkend závody, seriál ČP pokračuje ve Špindlu, tam jsou také dva klasické sjezdy a nedělní závod zase nominace. Další týden závod na Cenkově Pile, tam už se pojede i jeden závod ve sprintu. Pak přijde na řadu první mezinárodní závod, jedeme do Augsburgu na EP ve sprintu, tam nás čekají dva závody a týden potom se jede zase závod ČP, tentokrát v Roudnici nad Labem a to dva sprinty. Tím se uzavře nominace na ME i na MS. Závody v Roudnici pořádá náš oddíl SK kanoistika Česká Lípa.

Vraťme se ještě k Stružnické peřeji? Jak byste zhodnotil tento závod z pohledu organizátora, závodníka i trenéra?

Stružnická peřej byla z organizačního hlediska vydařeným závodem, přálo nám počasí, bylo dostatek vody a závodníků k nám přijelo něco kolem 150. Byla to dobrá generálka před závody ČP žáků, které budeme hostit v červnu. Z role závodníka jsem si to také v rámci možností užil, rád jsem si zase zazávodil na slalomové lodi. Stružnická peřej byla zároveň i krajským přeborem, kde naš oddíl dominoval, akorát na kajaku nevyhrál člen SK kanoistika Česka Lípa.

ptal se Alex Neugebauer

Foto: Jan Homolka

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.