Michal Šrámek končí svou bohatou kariéru, nyní se naplno vrhne do trenéřiny

0 75

Kanoista Michal Šrámek několik let pravidelně reprezentoval Českou republiku na evropských a světových šampionátech, z kterých si přivezl jedenáct medailí, z čehož nejcennější byla jistě ta zlatá z ME v roce 2011. „Byl to pěkný pocit stát na bedně a poslouchat českou hymnu,“ říká Sportovec Českolipska za rok 2014, což bylo také skvělým oceněním jeho kariéry, která právě letos končí.

Před týdnem proběhlo ve francouzském městě Pau MS v kanoistice. Vy jste se spolu s kolegou umístili na deváté příčce. Jak hodnotíte toto umístění a váš výkon?
Ano, byli jsme v individuálním závodě na 9. místě. Měli jsme za cíl se kvalifikovat do finále a to se podařilo. Že pak z toho bylo 9. místo v cíli, trochu mrzelo, protože tam byla velká jezdecká chyba, ale jak říkám, cílem bylo finále, tak musí být spokojenost. Z Pau jsme si pak ještě přivezli druhé místo z týmového závodu.

Jak jste spokojený s letošní sezonou?
Letošní sezona byla odlišná od jiných hlavně v tom, že jsme jeli jen povinné nominační závody do reprezentace a jeden svěťák v Augsburgu a na závěr sezony MS v Pau.

Jaké máte plány do příštího roku?
Plány do příštího roku jsou jednoduché. Jelikož jsme ve Pau po 7 letech ukončili naší závodní kariéru, tak se již naplno budu věnovat trenérské činnosti v SCM (sportovní centrum mládeže) a RDJ (reprezentační družstvo junioru).

Na co budete, co se týká vaší kariéry, nejvíce vzpomínat?
No, vzpomínat budu určitě na hodně věcí. Mezi nejsilnější zážitky určitě patří titul mistra Evropy z roku 2011. Byl to pěkný pocit stát na bedně a poslouchat českou hymnu. Sedm let v kuse jsem byl v reprezentaci a celkově z MS a ME mám 11 medailí, takže je opravdu hodně na co vzpomínat.

Michal Šrámek první zprava

Když se ještě vrátíme ke zmiňovanému MS ve francouzském Pau, kde se našim reprezentantům velmi dařilo. Čím to je, že si dlouhodobě udržujeme pozici velmoci tohoto sportu?

Je to známka dobrého systému přípravy už od juniorských let. Dále tvrdá práce trenéru a také možnost cestovat za kvalitním tréninkem i v zimním období do teplých krajin.

Máme mezi mladými další talenty, kteří mohou brzy navázat na své starší kolegy?

Určitě, jak ve slalomu, tak ve sjezdu má Česká republika spoustu mladých talentů. Na juniorském MS ve slalomu i sjezdu patřili naši závodníci mezi nejlepší a ČR bylo vyhlášeno jako nejlepší stát na MS.

Co si mám představit pod disciplínou kajak kros?
Kajak kros je nová disciplína. Jezdí se na plastovém kajaku. Je to vyřazovací závod, startuje se na rampě, kde proti sobě jedou čtyři závodníci a první dva v cíli postupují pavoukem dál až do finále.