Loading...
HlavníKanoistikaVenkovní

Michal Šrámek: Chtěl bych pozvat všechny, co se zajímají o kanoistiku, na Stružnickou peřej

O víkendu se uskuteční tradiční závod kanoistů pod názvem Stružnická peřej. „Pro závodníky i diváky je připravena zase trochu zmodernizovaná slalomová dráha a okolí naší loděnice,“ říká jeden z pořadatelů Michal Šrámek, který se pro loňský rok stal Sportovcem Českolipska!

S jarem přichází pro vás kanoisty nová sezona. Během zimní přestávky jste ale jistě nezahálel. Jak vypadá kanoistická zimní příprava?
Zimní příprava je u každého kanoisty jiná, hodně záleží na finančních možnostech a času pro tréninky. Je velký rozdíl, pokud jen trénujete nebo musíte u toho chodit i do prace… Moje zimní příprava tentokrat byla odlišná od těch předešlých, po několika letech jsem neodcestoval do lepších klimatických podmínek a zůstal jsem celou zimu v ČR. V přípravě byl kladen důraz na fyzickou kondici, často jsem byl na běžkách, chodil jsem do posilovny a také běhat. Když moc nemrzlo, tak jsem chodil i pádlovat. S parťakem Lukášem Tomkem jsem se scházel co nejčastěji na společných trénincích na vodě i na břehu, což vidím jako velký posun, v minulosti jsme spolu tak často netrénovali, tak věřím, ze nám to hodně pomůže (úsměv). Útočiště pro naši společnou přípravu jsem našli v loděnici KK Roudnice nad Labem, kde nám umožnili využívat jejich prostory pro přípravu.

Co pro vás znamenalo, že jste se stal sportovcem Českolipska?
Že jsem se stal sportovcem Českolipská mě samozřejmě potěšilo a trochu nakoplo do dalšího trénování, ale jinak, jak pořád říkám, je to „jen“ anketa, která hlavně slouží k zviditelnění sportovců, tak i proto si toho moc vážím.

O víkendu se bude konat Stružnická peřej. Co nového čeká jak závodníky tak diváky?
Ano, o víkendu 11. a 12. 4. se bude konat tradiční závod Stružnická peřej, je to tuším 36. ročník. Je to první závod sezóny ve slalomu na půde ČR a bude to zároveň taková malá generálka na ČP žáků, co se u nás pojede v červnu. Pro závodníky i diváky je připravena zase trochu zmodernizovaná slalomová dráha a okolí naší loděnice. Proto bych chtěl pozvat všechny, co zajímá tento sport, aby se zajeli podívat do Stružnice k mlýnu.

V kariéře jste dosáhl už několika velmi cenných úspěchů. Co vám ještě schází k úplné spokojenosti v kariéře?
Já jsem s úspěchy spokojený, před několika lety bych tomu nevěřil ani ve snu, co jsem už dokázal (úsměv) Ale jako každý sportovec bych chtěl zažít pocit, jaký to je vyhrát MS (úsměv) Ale jinak se už pozvolna přesouvám z role závodníka na roli trenéra, tato role mě velmi baví a mám radost, že se mým svěřencům daří a mým cílem je dotáhnout aspoň jednoho svěřence do seniorské reprezentace, v juniorské se to již podařilo. (úsměv)

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.