Loading...
HlavníKanoistika

Michal Šrámek: Asi se od nás bude očekávat obhajoba prvního místa

Českolipský deblkanoista Michal Šrámek si z republikového šampionátu přivezl stříbrnou  medaili, což ho jistě povzbudí před nadcházejícím mistrovství Evropy.

 Máte další úspěch z MČR ve sjezdu. Kolikátá to už je vaše medaile nejenom mezi dospělými, ale i celkově?

Na MČR ve sprintu to je teprve druhá medaile. S mým parťákem v lodi Lukášem Tomkem jsme začali naší kariéru v roce 2011, vloni jsme byli první, tento rok tedy druzí. Další medaile z MČR mám ještě z juniorských let, kdy jsem závodil ve slalomu, pokaždé to bylo v týmovém závodě. Kolik jich přesně je, netuším 🙂 .
Nastupujete do závodů jako favorit. Už jste si na tuto pozici zvykl?

My se za favority rozhodně nepovažujeme. Každý závod je jiný a na jiném vodním terénu. Teď to byla přírodní voda pod přehradou ve Špindlerově Mlýně.

Nyní vás čeká ME. Kde přesně se koná a s jakým cílem tam pojedete?

Na ME odjíždíme v tento pátek a koná se ve Slovinsku u města Bovec na řece Soča. Cíl je skromný, byt do 6.místa. Ale asi se od nás bude očekávat obhajoba prvního místa z roku 2011. Týden po návratu z ME pokračuje nominace na MS ve sprintu, která se pojede v Solkanu ve Slovinsku.

Které země v posledních letech vládnou sjezdu?

Jednoznačně zemí, která má nadvládu, je Francie. To se potvrdilo i na posledním MS.

Plánuje se konání MS či ME ve sjezdu i v České republice?

Co vím, tak se to v dohledné době neplánuje. Letos se ale pořádá v Praze MS ve slalomu.

Autor: Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.