Loading...
FotbalHlavníRozhovorVenkovní

Michal Kulha: čtvrté místo je super!

Velmi spokojen je Michal Kulha s umístěním svého fotbalového týmu po skončení podzimní části krajského přeboru. Doksy obsadily „bramborovou“ pozici se ziskem 24 bodů, přičemž na vedoucí příčku ztrácí sedm bodů. Ale dosavadní lídr Velké Hamry ještě má zápas k dobru. Právě zmiňovaný tým tipuje fotbalista z Doks i na celkové vítězství v krajském přeboru. „Mají zkušené a mladé hráče, kteří hrají opravdu dobře, řekl bych, že hrají asi nejlépe kombinační fotbal ze všech týmů, co tam máme,“ říká Michal Kulha.

Jak jste spokojení se 4. místem po podzimu?
Se čtvrtým místem jsme velice spokojeni, protože kdybychom se podívali na začátek sezony v jakém složení jsme byli, tak bychom si nikdy nemysleli, že bychom mohli být v horní polovině tabulky. Říkám to z důvodu toho, že nás bylo strašně málo. Takže ve zkrácenosti 4. místo SUPER.

Když se podívám na soupisky vašich zápasů, tak tam vidím už několik let stejná jména (kromě Vás třeba bratři Vaňátkové, Šťastný, Kotyk, Horčík, Zoubek, Jakub Šimon). I tu určitou sehranost vnímáte jako plus, které vás dovedlo ke čtvrtému místu?
Ano, už několik let hrajeme pospolu, hodně hráčů odešlo, nějací přišli, ale ti hráči, které jste vyjmenoval, dá se říci, že tvoří právě to hlavní jádro, které v Doksech je, v čele se mnou samozřejmě (smích). Jak jste v otázce už zmínil, tak ano, určitě je to velká výhoda hrát spolu tak dlouho, každý tak nějak ví co od druhého čekat, někdo potřebuje dostat míč přímo do kecky, nebo někomu ho můžete dát delší a víte, že ten míč stihne (smích). Takže to také samozřejmě vedlo ke zmiňovanému 4.místu.

O 80 procent vašich branek se postarali Tomáš Polívka a bratři Matěj a Jakub Šimonové. Je to dobré pro tým mít své střelce, na které se můžete v určitých chvílích spolehnout?
Tak určitě je dobré mít v týmu hráče, na které se můžete ve střeleckých příležitostech spolehnout, jako jsou bratři Šimonové. Tomáš Polívka k nám přišel jako posila, a jako posila se vyplácí, jak herně, tak střelecky. Řekl bych, že do týmu dobře zapadnul. Samozřejmě se nedají vyzvednout jen tito hráči, musí šlapat celý tým, aby se vyhrávalo.

Koho tipujete, že to dotáhne na jaře k prvenství?
Osobně bych tipoval Velké Hamry, mají zkušené a mladé hráče, kteří hrají opravdu dobře, řekl bych, že hrají asi nejlépe kombinační fotbal ze všech týmů, co tam máme. Jinak tam je ve hře také Skalice a Přepeře, ale myslím, že si Hamry postup pohlídají.

Co vy a futsal?
Futsal nyní hraji za FT Jokers Česká Lípa, tento tým jsme založili spolu s Petrem Lebduškou a mými rodiči. Daří se nám skvěle, začali jsme od nejnižší soutěže, tudíž od okresního přeboru, který jsme s přehledem vyhráli s jedinou porážkou. Tento rok hrajeme Liberecký krajský přebor, kde jsme rovněž na prozatímním 1.místě a zatím bez porážky. Na postup do divize to ale nevidíme, poněvadž bychom potřebovali získat nějaké sponzory, ale víme, že to v dnešní době není vůbec jednoduché.

A jak vnímáte počínání Démonů v letošní sezoně?

Co se týká Démonů Česká Lípa, tak to by bylo asi na delší povídání. Ve zkrácenosti, ano jsem rád, že se zde hraje nejvyšší futsalová soutěž, ale nelíbí se mi za jakých podmínek. Je to samozřejmě čistě jejich věc, jakou si zvolili politiku ve svém klubu, ale co mně osobně, a dá se říct i jiným lidem, se nelíbí, je to, že v kádru Démonu Česká Lípa najdeme stěží hráče z České Lípy. Například jsem se šel podívat na zapas, kdy hostili Helas Brno a trochu déle mi trvalo, než jsem se zorientoval, kdo jsou vlastně domácí (smích). Jinak jim samozřejmě přeju mnoho úspěchů.

ptal se Alex neugebauer
foto: archív Michala Kulhy

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.