Loading...
Basketbal

Michael Šimončič: Na basketbalové škole budeme jeden tým!

Ve druhé polovině července proběhne v České Lípě první ročník Basketbalové školy. Zájemci se mohou přihlásit přes webové stránky www.basketbalovaskola.cz/ kde najdou i všechny podstatné informace. Jednoho z organizátorů, Michaela Šimončiče, jsme požádali o krátký rozhovor.

Jak vznikl ten nápad založit Basketbalovou školu?
Nápad založit Basketbalovou školu v České Lípě jsme dostali minulý rok v létě, když probíhala Hokejová škola a moje přítelkyně (trenérka basketbalu) přišla s nápadem, když může Hokejová škola fungovat 20 let, proč nezkusit udělat na další léto i Basketbalovou školu. Nápad to byl myslím skvělý, a tak jsme s tím šli za Patrikem Stehnem, sportovním managerem CZHS Group a dali jsme věci do pohybu. Basketbalový camp pro chlapce a dívky ročníků 2002-2005 totiž nikde poblíž České Lípy není. Tak jsme se do toho dali a 17. -23. 7. proběhne 1. Basketbalova škola v České Lípě.

Co všechno mohou účastníci očekávat v tom týdnu?
Účastníci se mohou těšit na autogramiádu předních českých hráčů a společný trénink. Tréninky v hale, na atletickém stadionu, hodiny aerobiku, posilování celého těla se specialistkou na cvičení pro mládež. Dále účastníci absolvují sportovní prohlídku u fyzioterapeuta Vojty Staňka. Regenerace bude probíhat v místním aqua centru, kde bude k dispozici bazén, vířivky, sauna, tobogán, skluzavka atd. Dále se mohou účastníci těšit na noční hru a grilování. Bude to skvělý týden plný sportu a zábavy. Našim cílem je zdokonalovat hráče nejen po stránce herní, ale i morální.

Tato škola je určena pro ty zájemce, kteří už hrají v basketbalových klubech, nebo se může přihlásit i dítě, které v podstatě basketbal závodně nehrálo?
Tato basketbalová škola je určená pro hráče a hráčky, kteří již basketbal hrají. Chceme účastníky posunout v jejich dovednostech dále. Kdyby zde byli i začínající hráči, tak by to určitě nešlo. Každopádně se nám ale může přihlásit hráč, nebo hráčka z jakéhokoli klubu. Nerozlišujeme extraligové nebo krajské kluby! Na basketbalové škole budeme jeden tým!

Všechny podstatné informace o Basketbalové školy, která je pod záštitou CZHS Group www.czhs.cz, najdou tedy zájemci na těchto stránkách – www.basketbalovaskola.cz

autor: Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.