Loading...
Atletika

Medailová šňůra pokračuje, Adéla Veselá třetí na Běchovicích!

Českolipským atletům se letos daří. Potvrdili to i tuto neděli. Na start slavných Běchovic se postavilo více než 2700 běžců. První startovali od legendárního patníku na 13. kilometru závodníci mistrovské kategorie, kteří zde přišli bojovat o tituly v kategorii mužů, žen, juniorů a juniorek v silničním běhu na 10 km. Na start se postavili i tři atleti z AC Česká Lípa.
Vynikajícího úspěchu dosáhla Adéla Veselá, která zde jako dorostenka nemá ještě svoji kategorii, ale využila možnosti startu v kategorii juniorské a náročnou desetikilometrovou trať s pověstným „Hrdlořezákem“ zdolala za 40:51 min. To ji vyneslo třetí místo v Mistrovství české republiky juniorek.
Velice kvalitní výkon předvedl v prestižní kategorii mužů další závodník českolipského klubu, Ondřej Chour, který proběhl cílem jako desátý nejlepší běžec v čase 32:44 minut a 58 byl ještě Filip Švácha za 39:02 min.
Pochvalu zaslouží i další, českolipáci, kteří se zúčastnili tohoto závodu mezi příchozími, a vydali ze sebe také to nejlepší. Ladislav Bartoníček absolvoval tuto trať za 46:46min, Petr Kašparec za 46:52 min a Vasil Dogaru mladší za 50:56 min.
Ale ani po tomto náročném závodu nebudou vytrvalci odpočívat, ale již ve středu 28. září většina poběží další závod okresní běžecké ligy, kterým je 10. ročník Běhu kolem Panské skály.

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.