Medaile z chůze a vícebojů.

0 73

O víkendu se konal v jablonecké hale krajský přebor v chůzi a vícebojích. Přeboru se zúčastnili i atleti AC Česká Lípa a jejich vystoupení bylo vydařené. Nejprve v sobotu 14. ledna nastoupili na start chodci a chodkyně. A hned první start přinesl našim barvám titul. Lucka Peškařová na nic nečekala a systémem start-cíl, si došla s přehledem pro zlato na dvoukilometrové trati, v novém oddílovém rekordu 12:06,61 min. Šestá prošla cílem Nela Mazůrková. V kategorii mužů byl na pětikilometrové trati třetí Miloslav Sviták.

Po chodcích nastoupili na start vícebojaři všech mužských kategorií, od starších žáků po veterány. Tyto kategorie absolvují v hale sedmiboj. Po dvoudenním soutěžení stanul na bronzovém stupni Patrik Stupka, který nasbíral 3610 bodů. Z jednotlivých disciplín byl asi nejvíc spokojen novým osobním rekordem ve vrhu koulí 10,03 m.

V neděli nastoupily i vícebojařky ke svému pětiboji. Zde si nejlépe vedla starší žákyně Mirka Perutková, která obsadila v krajském přeboru páté místo výkonem 2508 bodů. Nejúspěšnější disciplínou pro ni byla trať 60 m překážek, kterou zdolala za 10,19 s.

Tuto sobotu čeká ve stejné hale atlety krajský přebor mužů a žen. Chybět nebudou ani atleti AC Česká Lípa