Loading...
FotbalFutsalHalovéHlavníRozhovorVenkovní

Martin Švec: rozdíly mezi námi a týmy z popředí tabulky jsou pořád obrovské

S fotbalovým podzimem je Martin Švec spokojený. Jeho tým Skalice je v krajském přeboru na předních příčkách. „Hrajeme dobrý fotbal, dáváme hodně gólů.“ U futsalu už je to horší. Démonům Česká Lípa, kde Martin Švec hraje, unikají příčky play-off a vypadá to, že se budou muset soustředit jen na záchranu v soutěži.

Jste s Démony na 9. místě se šesti body. Odpovídá to síle vašeho týmu?
Těžko říct, každý z týmu by se určitě rád viděl výš než na 9. místě. Pro nás je ovšem důležité, že bodujeme s týmy ze spodních pater tabulky a že nám tyto týmy neodskočily. Dle mého je v této fázi liga rozdělená na dvě soutěže, o první až osmé místo a pak jsou další čtyři týmy, které si to rozdají o záchranu, bohužel včetně nás.

Na čem je potřeba podle vás zapracovat?
I když ligu nehrajeme poprvé, stále nás považuji za nováčka, který se každým zápasem učí novým věcem. Když to však srovnám se sezonou, kdy jsme v lize hráli poprvé, tak lze pozorovat výrazný pokrok. Přišli kluci, kteří jsou zkušení a kteří se nám snaží jejich zkušenosti předat, ale celkově ty rozdíly mezi námi a týmy z popředí tabulky jsou pořád obrovské, ať už je to v hráčích, taktice, tak i tréninkové morálce. Na tomhle když zapracujeme a nějakým způsobem se v soutěži zabydlíme, tak to bude rok od roku lepší a lepší.


Vy jste v podstatě zůstal už jediný „Démon z Českolipska“ z té původní party. Jak celkově vnímáte tu častou obměnu kádru? Nemrzí vás to, že v kádru není více místních futsalistů nebo zkrátka taková je situace i v jiných týmech?

S klukama, se kterými jsme vykopali ligu, jsem neustále v kontaktu a je pravdou, že často vzpomínáme na naše nejlepší zápasy a hlavně na fanouškovskou podporu v této době. To bylo něco neuvěřitelného. Nevím, jaká je situace v jiných týmech, obdivuju kluky, co dojíždějí za futsalem do jiného města, ale je pravdou, že odchodem Démonů z původní party přestali chodit i diváci.

Pojďme ke Skalici. S místním fotbalovým klubem jste po podzimu na předních příčkách. Naprostá spokojenost?
Ano, v týmu panuje spokojenost, hrajeme dobrý fotbal, dáváme hodně gólů a troufám si říct, že až na pár chvilkových výpadků se takový fotbal musí líbit i divákům, pro které to hrajeme hlavně.

Postup z I. B třídy do I. A třídy, či z I.A třídy do kraje se asi dá finančně zvládnout. Ale tipuju, že případně o divizi v klubu nemluvíte. Je to tak?
Tak slova o divizi už určitě padla (úsměv), ale již po pár kolech jsme si v týmu ujasnili situaci a řekli si, že půjdeme zápas od zápasu a až poté, kdybychom to vše zvládli a byli bychom nejlepší, se můžeme bavit, zda by se to finančně zvládlo.

Jak je to vlastně s vaší funkcí rozhodčího?
Kariéra rozhodčího pořád pokračuje, momentálně jsem na listině rozhodčích I. A třídy.

ptal se Alex Neugebauer

We are using Google Analytics

Please confirm, if you accept our Google Analytics tracking. You can also decline the tracking, so you can continue to visit our website without any data sent to Google Analytics.