Martin Švec: rozdíly mezi námi a týmy z popředí tabulky jsou pořád obrovské

0 227

S fotbalovým podzimem je Martin Švec spokojený. Jeho tým Skalice je v krajském přeboru na předních příčkách. „Hrajeme dobrý fotbal, dáváme hodně gólů.“ U futsalu už je to horší. Démonům Česká Lípa, kde Martin Švec hraje, unikají příčky play-off a vypadá to, že se budou muset soustředit jen na záchranu v soutěži.

Jste s Démony na 9. místě se šesti body. Odpovídá to síle vašeho týmu?
Těžko říct, každý z týmu by se určitě rád viděl výš než na 9. místě. Pro nás je ovšem důležité, že bodujeme s týmy ze spodních pater tabulky a že nám tyto týmy neodskočily. Dle mého je v této fázi liga rozdělená na dvě soutěže, o první až osmé místo a pak jsou další čtyři týmy, které si to rozdají o záchranu, bohužel včetně nás.

Na čem je potřeba podle vás zapracovat?
I když ligu nehrajeme poprvé, stále nás považuji za nováčka, který se každým zápasem učí novým věcem. Když to však srovnám se sezonou, kdy jsme v lize hráli poprvé, tak lze pozorovat výrazný pokrok. Přišli kluci, kteří jsou zkušení a kteří se nám snaží jejich zkušenosti předat, ale celkově ty rozdíly mezi námi a týmy z popředí tabulky jsou pořád obrovské, ať už je to v hráčích, taktice, tak i tréninkové morálce. Na tomhle když zapracujeme a nějakým způsobem se v soutěži zabydlíme, tak to bude rok od roku lepší a lepší.


Vy jste v podstatě zůstal už jediný „Démon z Českolipska“ z té původní party. Jak celkově vnímáte tu častou obměnu kádru? Nemrzí vás to, že v kádru není více místních futsalistů nebo zkrátka taková je situace i v jiných týmech?

S klukama, se kterými jsme vykopali ligu, jsem neustále v kontaktu a je pravdou, že často vzpomínáme na naše nejlepší zápasy a hlavně na fanouškovskou podporu v této době. To bylo něco neuvěřitelného. Nevím, jaká je situace v jiných týmech, obdivuju kluky, co dojíždějí za futsalem do jiného města, ale je pravdou, že odchodem Démonů z původní party přestali chodit i diváci.

Pojďme ke Skalici. S místním fotbalovým klubem jste po podzimu na předních příčkách. Naprostá spokojenost?
Ano, v týmu panuje spokojenost, hrajeme dobrý fotbal, dáváme hodně gólů a troufám si říct, že až na pár chvilkových výpadků se takový fotbal musí líbit i divákům, pro které to hrajeme hlavně.

Postup z I. B třídy do I. A třídy, či z I.A třídy do kraje se asi dá finančně zvládnout. Ale tipuju, že případně o divizi v klubu nemluvíte. Je to tak?
Tak slova o divizi už určitě padla (úsměv), ale již po pár kolech jsme si v týmu ujasnili situaci a řekli si, že půjdeme zápas od zápasu a až poté, kdybychom to vše zvládli a byli bychom nejlepší, se můžeme bavit, zda by se to finančně zvládlo.

Jak je to vlastně s vaší funkcí rozhodčího?
Kariéra rozhodčího pořád pokračuje, momentálně jsem na listině rozhodčích I. A třídy.

ptal se Alex Neugebauer

Podobné články